Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartás nem fizetése,...

Gyerektartás nem fizetése, végrehajtást kérjek vagy feljelentést tegyek a rendőrségen?

Figyelt kérdés
Jogerős ítélet van, több százezer forintos tartozása van, mégsem fizet. Sajnos feketén dolgozik, semmi nincs a néven. 2 kiskorú gyerekünk van.
2022. máj. 29. 10:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Elsősorban pénzt szeretnél látni gondolom Én beszélnék az úrral és megmutatnám neki hogy a tartás elmulasztása című bűncselekményért mennyit lehet kapni akár végrehajtandó szabadságvesztést is ha ezt el akarja kerülni akkor legyen szíves fizetni, ha nem, akkor rendőrség. A végrehajtás azért kérdéses, mert azért is kell fizetni és lehet hogy a végrehajtód éppen előzetesben van.
2022. máj. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A volt férjem a telefont sem veszi fel. Tudomást sem vesz a gyerekekről. Az anyjával tudtam beszélni, ő is azt mondta, hogy egy fillért sem hajlandóak fizetni, oldjam meg ahogy akarom.
2022. máj. 29. 11:07
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést ÉS kérd a végrehajtást is!
2022. máj. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. máj. 29. 12:00
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Persze tartani a markod az megy
2022. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én kifigyelném, hogy hol dolgozik, stb. erről bizonyítékot készítenék, és úgy tenném a feljelentést, ill. először figyelmeztetném, hogy ha nem ad pénzt azonnal, akkor feljelented. Attól már jobban fél, hiszen kereshet másik munkát, és nem tudom, milyen gyorsan találna, főleg ha azt mondod, hogy ezt mindig eljátszod, akárhányszor új helye lesz.

De egy autó sincs a nevén?

2022. máj. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nincs a néven semmi, anyja néven van a kocsija is.

Hiába mondtam, hogy feljelentést teszek, nem érdekli őt.

Nem a markom tartom, ez a gyerekeknek jár. Már a kapcsolatot sem tartja velük, tavaly ugyanez volt a menetrend, akkor 3 hónapig nem jelentkezett. Úgy vannak vele, ő is és a szülei is, hogy ha nem vesznek róluk tudomást, akkor nem is léteznek.

2022. máj. 30. 09:53
 8/17 anonim ***** válasza:
A gyámügyet kérdezted már, hogy mit tegyél? Talán van valami jogsegélyszolgálatuk.
2022. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kormányhivatalokban lehet kérvényezni a gyermektartási díj megelőlegezését. Ezt az állam biztosítja, majd a Neked folyósított összeget behajtja a tartásra kötelezettnél (apa).

Ha az apa a kormányhivatal felhívására nem fizeti ki a Neked folyósított összeget az államnak, akkor átadják behajtásra az adóhatóságnak.


Rendőrségnek ehhez semmi köze!

Milyen feljelentésről beszéltek? Nem lopott, vagy rabolt. Egyszerűen nem teljesíti a kötelezettségét, tehát tartozik a kérdezőnek, mint jogosultnak. Ez még csak nem is bűncselekmény...

2022. jún. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Itt találsz leírást a megelőlegezett gyermektartásdíj kérelmezéséről:

[link]

2022. jún. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!