Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszakövetelhető az ajándékoz...

Visszakövetelhető az ajándékozási szerződésben foglalt ingatlan tulajdonrész?

Figyelt kérdés
Édesapám testvérének tulajdonrészét vennénk meg, mivel a fele ház amúgy is az édesapámé. Gondolkodtunk az ajándékozási szerződésen is, amellyel elkerülhető lenne az illeték a testvéri kapcsolat révén. Ellenben szinte mindenhol azt látom, hogy az ily módon szerzett tulajdonjog azaz az ajándék tárgya később az ajándékozó által visszakövetelhető bizonyos okokból. Mi végleges megoldást szeretnénk, azaz semmiképpen ne legyen ilyen opciója az ajándékozónak, hiszen nem ingyen kapjuk tőle, hanem megvesszük pénzért. Ha jól gondolom, ebben az esetben inkább legyen adásvételi szerződés, mert az kizárólagos és soha meg nem támadható?
2022. máj. 16. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Legyen szerződés, feltétlenül.

Fizessétek ki az illetéket, minthogy, mondjuk, összevesznek, vagy valami sértődés, és érdemtelenségre hivatkozva visszakérje.

Vagy a gyerekei követeljék apádon.

Az egyenes út a lekjobb. A pénzt utaljátok a számlájára a szerződés után. Adás-vétel.

2022. máj. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

A tiszta ügy valóban az adás-vétel, hiszen az ajándékozás lényege az ingyenesség, ti meg fizetnétek érte.

De azért az ajándékozás nem követelhető vissza minden szíre-szóra. Én úgy tudom, hogy érdemtelenség esetén követelhető vissza, de ide durva dolgok tartoznak, pl. ha később bűncselekményt követ el az ajándékozott az ajándékozó sérelmére.

2022. máj. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
#2 vagyok. Igen, 1-es írt még valamit, amire nem gondoltam. Ha apukád testvére 10 éven belül (ami azért hosszú idő!) elhalálozna, akkor az ő örökösei megtámadhatják az ajándékozási szerződést, méghozzá sikerrel! Úgyhogy emiatt mindenképpen a adás-vétel a biztonságos dolog.
2022. máj. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rettentő gyors választ. A kérdésem célja inkább az volt, hogy jól értettem e az olvasottakat. Ezek szerint igen. Persze, az illetéket kifizetjük és a vételár amúgy is átutalással megy. Éreztem én, hogy az ajándékozás illetékmentességének előnye sokkal több hátrányt jelent az adásvételihez képest. Nincsenek gyerekei, de a viszonyunk sajnos nem a legjobb. Még egyszer köszönöm a választ.
2022. máj. 16. 00:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nem is csinálhattok legálisan ajándékozást ha közben pénzt is adtok érte.

Tényleg az a tiszta ha megveszitek szerződésben. Ha ajándékozásként oldjátok meg és később esetleg vita támadna róla, akkor vagy beismeritek, hogy jogtalanul jártatok el mert pénzt adtatok érte amiből gondotok lehet, vagy nem tudjátok a pénzeteket visszakapni.

Ráadásul sajnos arra is gondolni kell, hogy másféle baj is előállhat, nem csak hogy visszakövetelné az ajándékot, hanem pl. érheti baleset ami miatt másnak kellene helyette dönteni stb. így jobb az egyszerűbb, tisztább megoldás.

2022. máj. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal többet bukhattok ha valamo később közbejön, mint amit most kifizetnétek illeték gyanánt.

10 évig ott lebegne a fejetek felett a lehetőség, hogy visszakövezelheti.

2022. máj. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is, eldőlt, hogy adásvétel lesz. Az ügyvéd már elkezdte a szerződés elkészítését, amit mihamarabb alá is fognak írni és indul az átírás.
2022. máj. 16. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!