Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lefoglalták a kocsimat, mit...

Lefoglalták a kocsimat, mit tehetek hogy ne vigyék el?

Figyelt kérdés

Vettem egy autót 3 éve de 2 éve átadtam az autót a fiamnak mert nem tudtam törleszteni a részletet mivel megszűnt a munkahelyem, azóta ö fizeti.

Most jött egy levél a végrehajtótól hogy lefoglalták az autót egy másik hitel miatt, amit nem fizettem azóta hogy nincs munkahelyem.Én vagyok a kocsi tulajdonosa jelenleg is.

Mit léphetnénk ez ellen hogy ne tudják elvinni az autót?


2010. szept. 16. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit mostmár. A gépjárművet le kell adnod, ha nem teszed meg, akkor a fedezetelvonás bűncselekményébe esel. A fiad a gépjármű árverésén meg tudja vásárolni.
2010. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Milyen fedezet elvonas amikor nem is jelzalogosithatja? A gepkocsi a bank tulajdon (illetve csak papiron) amig nincs kifizetve! Ez egy erdekes eset lehet hiszen a bank mint tulajdonos tuti meg fogja fellebezni a vegrehajtast es sajnos szinte 99% hogy el is veszti! Sajnos csak magyaroszagon van mocskos vegrehajtasi torveny! Ott ugyan is siman megeshet, hogy a bankszamladra nem nezik meg milyen osszeg megy csak siman vegrehajtas ha meg esetleg tappenzen vagy, vagy munkanelkuli segelyt kapsz, esetleg oda erkezik egy tartasdij vagy egyeb olyan penz amibol hivatalosan nem vonhatnak le a bankszamladon keresztul (nekik jo kiskapu hisz a legtobb helyen koteleznek a bankszamlara) siman levonjak es 2-3 hetre zarolhatjak is kozben meg dogolj ehen es rohadj meg ha nem tudsz kolcson kerni senkitol! Ezekrol nemreg olvastam es melysegesen felhaboritott!


Es miert mocskos a torveny es miert szemet az osszes vegrehajto? Mert a berbol fiztesbol eloket tudjak zaklatni a kis embereket aki mar teljesen ki van zsigerelve! Igen akinek nem volt penze de volt biztos jovedelme felvett autot hitelre es nyogi a hiteleket vagy csaladon belul (ahogy a kerdezo irta) valahogy megprobaljak vert izzadva kinyogni (mas volt a helyzet 3 4 eve|) es ha bedol egy masik hitel lefoglaljak a kocsit majd negyed aron (mocskos csalok) vagy felaron elarverezik aztan kifizetik a vegrehajtas kerot rengeteg sikerdijat levesznek ilyen-olyan koltseg cimen utana az ados megkapja a megmaradt penzt ha marad de csak egy pelda:



Mondjuk a gepkocsi er 1 milliot van a bank fele masfel millio tartozas


Az adosnak van egy 200 ezres vegrehajtasa ahhoz jonnek egyeb koltsegek (vegrehajto jutalek stb) ez kb a vegere jo esteben 300 ezer lesz


A gepkocsit elarverezik 500 ezeret ebbol levonjak a 300 at az adosnak marad 200 plusz a bankfele 1,2 millio adossaga!


Na most kerdes ez jogos-e? Ugy gondolom nem es ajanlom a kerdezonek nagyon gyorsan mindenhol fellebbezzen mert nagyon nagy bajba kerul illetve kerult!


Akik tobb 10 millioval tartoznak az allamnak meg vigan elik vilagukat hurra magyar demokracia!

2010. szept. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár már régi a kérdés, de a helyzet érdekes! Ugyanis, ha az autóra még van törlesztés, akkor nem a tied, hanem a banké, akkor azt más tartozás fejében hogy tudják lefoglalni?
2013. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos már rég elvitték a kocsit, nem tudtam semmit se csinálni, akkor nem vihették volna, ha lizingelt lett volna mert akkor a bank lett volna a tulajdonos. :(
2013. máj. 22. 12:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Na ja, már 3 éves a kérdés. Bár én úgy tudtam, hogy addig a banké, amíg van tartozásod. Mi annó vettünk egy videót (de régen is volt már), addig hivatalosan nem volt az enyém, amíg ki nem fizettem az utolsó részletet is. (El nem adhattam volna például.) Kocsinál nem így van?
2013. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!