Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ilyenért mennyi büntetést...

Az ilyenért mennyi büntetést kapnak az emberek?

Figyelt kérdés
Ismerősöm mondta, hogy rengeteg olyan van, hogy az emberek ilyen kis csokit próbálnak ellopni a boltból, és ugye nekik olyankor kötelező hívni a rendőrséget, és eljárást indítani. Milyen büntetést kapnak ilyen kis mértékű lopás esetén?
2022. ápr. 26. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
5-10 évet minimum. A 2 zsemlét lopó rokkantnyugdíjast is láncra verik szemrebbenés nélkül. A milliárdokat lopó politikusokat meg még éltetik is :D
2022. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
50k értékhatár alatt szabálysértésnek minősül amit pénzbüntivel sújtanak. Ha többszörös visszaeső akkor a legfelső büntetési tételhez fog folyamatosan konvergálni a kirótt büntetés összege.
2022. ápr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Annyira kis érték hogy maximum lecsesznek és/vagy elmondják a szüleidnek és ők csesznek le, hogy nem szabad ilyet csinálni...
2022. ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbüntetés.
2022. ápr. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bolt válogatja. Van, ahol ki kell csak fizetned az árát, és cserébe jól lecsesznek.

Tehát nincs veszítenivaló. Ha elkapnak? Cöh, max kifizetettik..


Ahol már gyakrabban fordulnak elő lopkodások, ott már nincs ilyen "fizesd ki opció", ott már ráálltak a rendőri bejelentésre.

Ha nem volt dolog elleni erőszak (alkoholon a plomba eltávolítása, vagy drága sajtról a téglalap alakú chip lekaparása), akkor sima szabálysértés, a rendőr figyelmeztethet, 5-50 ezer forint között helyszínbírságolhat, vagy feljelenthet.


(Én hallottam már (közvetlenül, ott voltam) olyat, hogy egy 90 éves néni zsebre vágott egy gerezd fokhagymát a Tescoban (99 forint értékben), a rendőr pedig egy 5 ezres csekket adott neki.


Na már most aki 99 forintot nem tud kifizetni, az majd ki fog ötezret? Néni vagy ledolgozza közmunkával 6 óra alatt, vagy 1 napot leül. Mást nem tud tenni, hacsak nem fizeti be neki valaki más.

2022. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nem jól tudod. 50 ezer forintot meg nem haladó lopás esetén szabálysértésért nem kap senki pénzbüntetést. Pénzbírságot kaphatnak érte+elzárást is, mert elzárással is súlytható szabálysértésről beszélünk. Birom, mikor valaki nem ért valamihez, de azért okoskodik.


#4 nek is üzenem, nem pénzbüntetés, hanem pénzbírság.


Csak akkor jöhet szóba pénzbüntetés, ha 50 ezer forintot meg nem haladó lopást követ el többször, hiszen az már bűncselekmény, szabálysértési értékre elkővetett lopás vétség. És bűncselekményért van pénzbüntetés.

2022. ápr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Javítok. A 3.bekezdésben helyesen szabálysértési értékre ÜZLETSZERŰEN elkövetett lopás vètség.
2022. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Így akartam írni helyesen.

#6, #7 voltam.

2022. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi akkor pénzbírság.
2022. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!