Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhetnek erre engem mint...

Kötelezhetnek erre engem mint hallgatót?

Figyelt kérdés

Szakvizsgára kikötötték hogy a gyakorlati tevékenységet 4-5 emberen kell elvégeznem. Tehát nekem kell vinnem 4-5 embert. Amivel az a gond hogy kb 250km van a vizsgahelyszín és a lakóhelyem között. Felnőtt embereket kéne vinnem,természetesen munkaidőben és nem hétvégén így még szabadságot is ki kéne venniük. Nem tudnám őket hová elszállásolni,még magamat se nagyon.

Ha ez nincs meg akkor bukta a vizsga állítólag, ami vizsgadíj és képzési díj köteles volt. Önköltséges képzés,tehát kaptunk szerződést is de abban nem szerepel hogy ez kötelező lenne.


Nincs erre valami jogszabály, hogy a vizsgáztatónak vagy a vizsgázónak kötelessége-e biztosítani a vizsga eszközöket,feltételeket?



2022. ápr. 22. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem belső rendjében nincs valami ehhez kapcsolódó írva?
2022. ápr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, a vizsgahelyszíneden nem élnek felnőtt emberek?

A többi veled vizsgázó, veled együtt tanuló az nem felnőtt ember?

Miért az a bajod hogy egy általad korábban elfogadott dolgot hogyan nem tudsz megoldani és miért nem azt keresed meg, hogy tudod teljesíteni?

Keress helyben embereket akiknek nem kell utaznia, 18 éves kortól felnőttek az emberek és rengeteg középiskolás vagy egyetemista van aki kis pénzért hajlandó egy napját beáldozni - ráadásul nem kell szabadságot kivennie.

Vagy beszéld rá a társaidat akik szintén mennek vizsgázni és legyenek ők azok a "felnőtt emberek" akiket vinned kell! A párom is jár most felnőttképzésre és a csoporttársaival egymásnak segítenek hasonló dolgokban a szakdolgozatánál.

2022. ápr. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincs semmi,ezt most találták ki.

Még egy ember oké,de több.

Amúgy ez OKJ csak a TF vizsgáztat.

2022. ápr. 23. 01:00
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem dolgozhatunk együtt mindenki külön vizsgázik. Kitétel hogy idegen nem intézménybeli ember legyen.
2022. ápr. 23. 01:01
 5/9 anonim válasza:
100%
A többieknek is nehézséget okoz ezt így kivitelezni? Érdemes akkor összefogni és írni egy levelet az intézménynek hogy a vidékiek számára ez nagyon nagy terhet jelentene! Hátha figyelembe veszik és valahogy tudnak segíteni!
2022. ápr. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
72%
Én olyan kíváncsi vagyok hogy ezt a sok információt honnan szűrted le a kérdezőről? Honnan tudod hogy mit írt alá és hogy minek járt utána? Már nem is az eredeti kérdésre válaszolsz hanem az általad kreált vádakat hajtogatod! Szerintem nem kötelező minden kérdésre válaszolni főleg ha csak kritizálni és kötekedni tudsz! Ennek így nem sok értelme van!
2022. ápr. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Erre az a megoldás, hogy a GYK-n rinyálás helyett az adott tanszékkel konzultálsz. Nyilván nem mi fogjuk megoldani.
2022. ápr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lényegtelen már,aki próbált segíteni annak köszönöm....


Nem muszáj jogszabályi kérdés már,bár ebbe topikba felesleges is bármit írni,mert csak az "ész"osztás megy egyeseknél, és véletlenül sem a kérdésre a válaszadás.



Felkerestem egy utcabéli szomszédomat aki egy volt szakképzési centrum igazgatója volt és ő is tudta a erre választ:


"A szakmai vizsga lebonyolításához szükséges eszközöket,helyszínt és statisztákat, az utóbbi amik fodrász,kozmetikus,sport képzéshez szükségesek,a vizsgáztatási jogot gyakorló intézménynek köteles biztosítania. Ez beletartozik a képzési díjtól különálló vizsgadíjba is."


Ezt csak úgy itt hagyom ha valakinek hasonló kérdése van,itt a választ megtalálja.

2022. ápr. 23. 09:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez milyen szakma?
2022. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!