Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy magyar cég nem küldi a...

Ha egy magyar cég nem küldi a megrendelt csomagot, mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés
2 hónapja kérdezték, hogy fenntartom-e a rendelésem, mert nincs készleten a nagyja. Fenntartottam. Érdeklődtem a héten, és nem írtak vissza.

2022. ápr. 10. 08:18
 1/9 A kérdező kommentje:
nincs kifizetve, de szükséges lenne az áru.
2022. ápr. 10. 08:19
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul nálam is. Ilyen esetbe vissza mondom és keresek máshol, vagy nyaggatom őket minden elérhetőségen.
2022. ápr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Molyember ***** válasza:
100%
Ha továbbra sincs készleten, akkor továbbra sem fogják küldeni, hiába lenne rá szükséged.
2022. ápr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem is volt ilyen, hitegettek. Lemondtam és megrendeltem az amazonról. 3 nap alatt itt volt. (Háztartási kisgép.)
2022. ápr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem fizetted ki, akkor simán visszamondod. Ha kifizetted, akkor sajnos nem tehetsz semmit azon kívül, hogy negatív értékelést írsz a cégről, mert Magyarországon nincs fogyasztóvédelem.
2022. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fő kérdés, hogy visszaigazolták-e a rendelést, hogy szállítják x időn belül. Ha nem, akkor nem tehetsz semmit. Sajnos most ilyen világ van.
2022. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4 tételt rendeltem, egy apróságból (440Ft) pont olyan nincs, a nagyobb értékűekből van, csak éppen kb. kétszeres áron már a rendelési árhoz képest.



6: az automatikus visszaigazolás alján ez látható:



"Köszönjük, hogy WebÁruházunkban vásárolt!

Az elállás jogáról, a szavatosságról és az egyéb vásárlási feltételekről IDE KLIKKELVE tájékozódhat.

Ez egy automata visszaigazolás a megrendelés leadásáról, nem jelenti a szerződés létrejöttét."


Az "IDE KLIKKELVE" az Általános Szerződési Feltételekre mutat, amit írásban csatolmányként is elküldtek ehhez a visszaigazoláshoz.


Ennek egy mondata:


"A megrendelés elküldése írásbeli rögzített szerződésnek tekinthető, mely a megrendelő és a ...Kft. között magyar nyelven jön létre."


Ez utóbbi azt mondja, hogy létrejött a szerződés.

Az, hogy a megrendelés visszaigazolására azt írták, hogy az nem jelenti szerződés létrejöttét, attól még logikailag az megrendelés elküldése létrehozta a szöveg szerint.

Legalábbis én így látom.

2022. ápr. 10. 16:08
 8/9 A kérdező kommentje:
6: Azt nem írták az automatikus visszaigazolásba, hogy x időn belül, csak hogy Futárszolgálat a szállítási mód. (Meg hogy fizetés utánvéttel.)
2022. ápr. 10. 16:12
 9/9 A kérdező kommentje:

Az Általános Szerződési Feltételek ben az is szerepel, hogy az áru feladásátkövetően 1 napon belül, de legkésőbb 48 órán belül kiszállítják.

A honlapon a z árucikknél is ott van, hogy kiszállítás 1 nap.


Valamint szerepel az emailban, hogy ha fenntartom a rendelésem, akkor az áru beérkeztekor értesítenek. Kétszeresére nehezen emelkedhetett az ár anélkül, hogy ne érkezett volna áru.

2022. ápr. 12. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!