Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez már zaklatásnak minősül?

Ez már zaklatásnak minősül?

Figyelt kérdés

Hirdetek egy ingatlant és egy emberrel hosszasabb ideig folyt a megbeszélés telefonon. Érdekelte az ingatlan, de viszont az utóbbi hetekben a magas inflációra tekintettel árat emeltem és ez nagyon rosszul érintette. Szerinte én őt átvertem, mert ő már a családjával is megbeszélte a ház vásárlást és miattam most hoppon maradt.


Szóban valóban már félig meddig megegyeztünk egy árban, de mivel én is pénzből élek, tulajdonosként jogom van árat emelni, amit meg is indokoltam neki. Azóta folyamatosan zaklat telefonon és sms-ben már vagy 100 sms-t ír, hogy én mekkora görény vagyok, meg hogy elfogja érni, hogy más ne vegye meg az ingatlant. Ha ezeket az sms-eket elviszem a rendőrségre ott kezdenek vele valamit?



2022. ápr. 10. 01:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
19%

Semmi ilyen jogod nincsen. Ez meg hogy bepaliztad… szép.

Marha bunkó dolog megegyezni és aztán átverni szábdékosan a másikat. Szerencsére el is fogja érni hogy ne tudd eladni és meg is érdemled

2022. ápr. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#11 A te logikád szerint akkor a boltoknak sincs joguk árat emelni,mert pl. most többe kerül átlagosan minden élelmiszer jelentősen.. Akkor ott is lehetne reklamálni, hogy micsoda bunkóság volt megemelni az árakat..
2022. ápr. 10. 10:40
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Fizetett foglalót?
2022. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem mondtad meddig mentetek el... kezd gyanús lenni...
2022. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
#14 Semeddig, csak egyszer megnézte a házat.
2022. ápr. 10. 13:49
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs miért balhézzon…bár nem értem, akkor a nyitó kérdésben miért írtad, hogy gyakorlatilag már megegyeztezek
2022. ápr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az, ennyi még nem nagyon tekinthető megegyezésnek.

Bár az se kizárt, hogy a megállapodás tényleg tekinthető volt végérvényesnek. Mo-on pedig a szóbeli megállapodás pontosan ugyanolyan érvényű jogilag, mint az írásban kötött, meg lehet nézni a Ptk-ban. Csak a bizonyíthatósággal van komoly probléma, ha nem voltak szemtanúk.

Viszont ha több szemtanú tudja bizonyítani, hogy pontosan és véglegesen megállapodtatok az árban, akkor a vevőjelölt bíróságon tud téged arra kötelezni, hogy ennyiért add el neki a házat.

De zaklatni akkor sincs joga.

2022. ápr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"A te logikád szerint akkor a boltoknak sincs joguk árat emelni,mert pl. most többe kerül átlagosan minden élelmiszer jelentősen"

Az áremeléshez van joguk, de az pl. elég köcsögség lenne, ha a polcon írna egy bizonyos árat, és a kasszánál már többet kéne fizetned az árúért. Ugye érted? Rohadtul nem mindegy, hogy csak simán felemeled egy ingatlan árát, vagy valakivel megegyeztél valamiben, és ahhoz nem tartva magad, másnap már nem annyi az ár. Mondjuk azt, hogy a fickó rosszul reagált, de akár azt is hihette, hogy átverted, ezért dühös rád. Hány ilyen eset van. Ha zavar, tiltsd le. Ha továbbra is keres, mehetsz a rendőrségre.

2022. ápr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Tényleg megérdemled...
2022. ápr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudj, de teljesen jogos a felháborodása. Nagyon nem jó indokokat hozol fel példának a magad mentségére. Pl.: Nem a kasszánál emelik meg az árat, hanem az már ott van amikor leveszed a polcról és eldöntöd hogy szeretnéd-e annyiért. Igen, felháborító amit csináltál, mert gondolom nem azzal kezdted, hogy még nem javítottad ki a hirdetést, de már nem annyi az ingatlan ára... És gondolom nem fél évig beszélgetettek róla.. Vagy több hónapon keresztül....

Viszont amit a pali is csinál, hát megtalálta a zsák a foltját. Viszont ő is megéri a pénzét (nem lennék a családja helyében), annyit tudsz tenni hogy írásban kifejezed, hogy nem szeretnéd vele tartani a kapcsolatot, innentől mindent zaklatásnak veszel és rendőrséghez fogsz fordulni... Aztán ha ír, besétalsz a rendőrségre elmondod a szitut és ha fel év múlva sem hagyja abba, akkor fognak ezzel komolyabban foglalkozni. Csak a lezáró üzeneted legyen meg bizonyítékként.

Bár elég visszataszító az ürge viselkedése is, én lehet felkeresném és megmondanám neki hogy akkor vigye a házat a kihirdetett összegben. Persze felvételre venném, ha szabályos ha nem...

Remélem megoldódik zaklatásmentesen, és máskor te is az elején rendezed.

Mindenről készíts felvételt ha kellene bizonyíték a rendőrségnek.

2022. ápr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!