Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ipari tanulói idő (2 év, 3...

Az ipari tanulói idő (2 év, 3 év) beleszámít a nyugdíjba majd amikor nyugdíjba megy az ember?

Figyelt kérdés
Ha a nők 40 éves kedvezményével megy el az ember, akkor a kedvezményezett időszakra nem (azt hiszem) de amikor a tényleges kor eljön, akkor már beleszámítják? És azt kérvényezni kell?

#nyugdíj #nyugdíjszámítás #ipari tanuló #40 éves női kedvezmény
2022. ápr. 9. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Nem tudom, hogy a kedvezménynél mi van, de nekem úgy a rokkantba mint az öregségibe beleszámított munkaviszonyként.

Külön nem kell, hogy kérvényezd, hogy számítsák bele, hanem a leadott dokumentációid (bizonyítvány, munkakönyv, stb) és a rendelkezésükre álló adatbázisod alapján automatikusan beleszámítják.

2022. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A mostani törvények szerint igen, de mire odakerül valaki, addigra ezerszer megváltozathatják.
2022. ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Ha még most tanulsz, akkor garantált, hogy a nyugdíj intézménye már nem fog létezni. Én lassan 40 vagyok, és én is tényként kezelem, hogy nem lesz nyugdíjam.


Csinálj minél több purdét, majd azok eltartanak!

2022. ápr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg be, nálam még olyan 1-1 hónap is szerepelt, amit általánosban nyári szünetben dolgoztam. Tényleges nyugdíjkorhatár előtt kb 2 évvel, kapsz egy összeszámolt értesítést. Megegyezik akkor nincs dolgod, ha nem, mondjuk hiányzik pár év, annak utána kell járni, jelezni. Végkép eltűntek a papírok, akkor keresni kell két akkori munkatársat, aki igazolja, hogy ott dolgoztál.
2022. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Lehet nem fogalmaztam pontosan: az érdekelne, hogy a szolgálati időbe ugyan beszámították az ipari tanulós éveket, de arra a két évre - a 40 éves kedvezényre hivatkozva - nem állapítottak meg nyugdíjat, holott akkor is fizettünk mindent az égvilágon! tehát így arra a két (igazolt és elfogadott 2 évre) nem jár nyugdíj?
2022. ápr. 9. 17:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem derül ki, mikor volt ez az idöszak, de újabban lett egy olyan törvény, hogy az 1988 elötti jövedelmeket nem számítják be a nyugdíjba, csak az éveket ismerik el.

Nekem olyan "szerencsém" van, hogy ez idö elöttre esnek a ledolgozott éveim, ennek megfelelöen gyakorlatilag semmit sem kapok, annak ellenére, hogy 18 éves koromtól kezdve végig dolgoztam, rendes, bejelentett munkahelyen.

2022. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os: "annak ellenére, hogy 18 éves koromtól kezdve végig dolgoztam, rendes, bejelentett munkahelyen." Tudod, itt a "munka világában" így díjazzák azokat, akik egy életet végig dolgoztak...

Sajnos Anyu is 1988 előtt járt (érettségi után) szakiskolába...

2022. ápr. 9. 22:32
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Ipari tanuló iskola (l4 éves kortól) munkaviszonynak számít mindenfajta nyugdíjszámításnál.

Gimnázium, szakközép nem.

2022. ápr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!