Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi dolgokat érdemes...

Milyen jogi dolgokat érdemes házasság előtt elvégezni, letisztázni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt akár még a szülőktől kapott ház átíratására is, bár nem tudom, hogy az házassági utáni átiratás esetén közös vagyonnak számítana e.


Ezenkívül bármi elintéznivaló, stb érdekel


Köszönöm az infókat.


2022. jan. 28. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen.

A házasság előtti vagyon mindenkinek saját vagyona lesz 20 évvel később is, ahogyan ha címezve kapja az egyikük a házasság alatt pl. örökléssel vagy ténylegesen neki szóló ajándékként, az is marad saját vagyon. Ami a házasság alatt keletkezett vagyon az lesz közös.

Dönthetnek úgy a felek, hogy átíratják a tulajdonukat a másik nevére, de ha ezt a házasság alatt tették meg az csak az egyikük saját tulajdonát teheti közössé, közös tulajdont így nem lehet egyikük saját tulajdonává tenni.

Vagyis ha Sárinak van lakása a szüleitől és a házassága alatt a felét a férjére, Bélára íratja, akkor az onnantól közös tulajdon lesz, de hiába íratná a házasság alatt közösen vett lakásukat csak Sári nevére Béla (mondjuk, hogy ne számítson bele a vagyonbevallásába) válás esetén akkor is közös tulajdonnak számít 50-50%-ban. Öröklésnél viszont már nem feltétlen.

Akkor kell házassági szerződést írni, ha szeretnétek a házasság ALATT keletkező vagyont másképp megosztani egy esetleges váláskor, mint ahogy a törvény szabályozza. Nálunk nem az amerikai jog van érvényben, nincs olyan, hogy elperelem a férj vagy feleség vagyonát amit vitt a házasságba. Csak az lesz közös vagyon ami konkrétan a házasság alatt keletkezik és az feleződik.

Ha pl. az egyik fél gazdag vállalkozó a házasságkor, akkor érdemes szerződést kötni arról előre, hogy nem feleznek minden közben keletkezett hasznát, hiszen azok nagy részt annak a félnek a korábbi ügyletei miatt keletkeznek a házasság alatt. Azonban a házassági szerződést egy gyermekszületés felülír, hiszen onnantól a gyereknek is vannak már jogai mindkét szülő vagyonát illetően.

Ha nincs ilyen vagyon, nem akartok előre dönteni a válás körülményeiről stb. akkor a házasságkötéskori névváltozásról kell csak dönteni és házassági engedélyt kell beszerezni. Ehhez érvényes igazolványok kellenek és ennyi.

2022. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%
Úgy, hogy válás esetén az asszony ne tudjon kisemmizni és utcára rakni. Pl. A lakás az a tiéd válás esetén.
2022. jan. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fsms ***** válasza:
100%

Érdemes lehet házassági szerződést írni a vagyonról.

[link]


Ebben több mindenről meg tudtok állapodni.

2022. jan. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!