Adós munkavállalóként, 15 évig a munkáltatók úgy vettek fel alkalmazottnak, hogy nem kérték be tőlem a tartozás igazolásokat. Ezért ki a felelős? Ez ügyben nekem mint adósnak van e felelőssége? Mit tudnak ezért tenni ellenem?
Figyelt kérdés
Ha a munkaadóm a letiltást alkalmazta a fizetésemből, azonnal meg szüntettem a munkámat. Addig Mentem az új munka kereséseivel amíg a munkaadók nem kérték be felvételkor a tartozás igazolásokat, így nem tudtak az adóskénti tartozásaimról. Évekig tudtam úgy dolgozni hogy adósként nem folytak ellenem a fizetésemből a le tiltások. Ezért a trükkért milyen felelősség terhel? És kinek a kérésére milyen eljárásban lehet ezért felelősségre vonni engem? Vagy még él ez a bérből való letiltási trükk? Magyarországon az adósok 95% ezzel trükközik, megéri ez? Szerintem adósnak mindenképpen ez az egyetlen esélye a bérből-i letiltás eljárásának.2022. jan. 8. 17:44
1/15 anonim válasza:
A saját hülyeséged. Lehet, hogy már rég kifizetted volna a tartozásod, de így csak növekszik az adósság.
2/15 A kérdező kommentje:
Én nem eszt veszem észre. Hiába z újabb és újabb letiltás, munkahely váltás a megoldás, valamint addig kell keresni új munkahelyet ahol nem kérik be a tartozás igazolást. Ellenem eddig a végrehajtó pár alkalommal tiltott a fizetésemből. Előbb utóbb csak elfog évülni a tartozásom. Nem?
2022. jan. 8. 20:44
3/15 anonim válasza:
Ha van bejelentett lakhelyed, akkor a felszólító leveleket oda küldik ki így nem évül el a tartozásod. Az sem megoldás, ha nem veszed át ezeket a leveleket,
mert egy idő után kézbesítettnek tekinthető.
De tényleg így akarod leélni az életedet, hogy inkább pár hónaponként új munkahelyet keresel és úgy gondolkozol, hogy soha nem lesz se saját lakásod, se autód, se semmid? Mert tudod, ha bármilyen tulajdonod lesz, azon is behajthatják a tartozásokat.
4/15 anonim válasza:
Nem fog elévülni, mert bármilyen behajtási cselekmény megszakítja az elévülést. Már egy behajtási próbálkozás vagy egy levél kiküldése is megszakítja, nem hogy egy sikeres behajtás. És akkor ismét elkezd pörögni az öt év. Ellenben a költségeivel és kamataival folyamatosan nő az összeg.
5/15 A kérdező kommentje:
Ez egyébként 22 éves ügy már. Sajnos 2000. évben a bíróság évi 20%-os kamatokkal hozta meg a határozatot, amire szól a végrehajtás. Szerintem ez már uzsora követelés.Nem lehet? De a törvények is azóta már sokszor megváltoztak. Szerintem ez a követelés elévülhetett már. Csak hát ma olyan tudatlanok a bírósági végrehajtók, hogy nem ismerik a jogosultságaikat sem.
2022. jan. 9. 09:50
6/15 anonim válasza:
Az, hogy "szerinted", az senkit nem érdekel. Egyébként a nyugdíjnál mindenképp elkapnak.
7/15 A kérdező kommentje:
Kérdés hogy még amikor én 17 év-múlva, amikor nyugdíjas leszek él e még a most 81 éves végrehajtástkérő?
2022. jan. 9. 12:52
8/15 anonim válasza:
Hát ha ő meghal addigra, az örökösei is követelhetik tőled az adósságot.
9/15 A kérdező kommentje:
Igen? Hát ez kicsit felháborító!!!! Akkor ez esetben érdemes e felvennem Pl személyi kölcsönt, a tartozás megfizetésére? Már több mint egy milla a tartozásom a 20% kamataival. Valami jó ötletet? Köszönöm:
2022. jan. 9. 13:53
10/15 anonim válasza:
Szerintem meg kellene keresned azt akinek tartozol vagy a végrehajtót és felajánlani egy egyezséget. Pl., hogy soha az életben nem tudsz ekkora adósságot kifizetni de pl. 200-300 ezer forint egyszeri összeget felajánlasz ha lezárjátok az ügyet. Lehet, hogy belemegy, mert úgy gondolja jobban jár, mint az idők végezetéig várni a semmire.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!