Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhet-e valaki rágalmazás...

Beperelhet-e valaki rágalmazásért, becsületsértésért olyan, aki már előtte provokált és tett olyan megjegyzést, amiért ugyanazon címen én is perelhetek?

Figyelt kérdés

Egy beszélgetésben én nem érvekkel próbáltam beszélni, míg a másik elég provokatívan feltételezett különféle dolgokat, majd pedig tett egy olyan megjegyzést, amire én felháborodva reagáltam és visszavágtam a fejére, hogy talán inkább ő. Erre az illető perrel fenyegetett.


Szóval olyasmit, amit az illető az előbb vágott a fejemhez, én pedig visszadobtam, most Ő akarna engem azért perelni? Ez kissé olyan, mint megtámadnak, védekezek, a támadó lesz a sértett. Persze erre is volt példa.



2022. jan. 5. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
2022. jan. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ismerem, de én nem vagyok se Péter, se Pál. Engem már tucatszor sértettek meg nyilvánosan elég durván, mégse mentem perre. De kérdés: minek? Viszont egy eszelős, aki provokál és perrel fenyeget, akkor indíthat pert annak tükrében, hogy a sértegetést pont ő kezdte?
2022. jan. 5. 09:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj meg ... es lepj tovabb!
2022. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs megtiltva neki hogy feljelentést tegyen.

Az eljárás során szóba kerülhetnek az előzmények, de a feljelentés nincs megtiltva akkor sem, ha a másik fél "csak vissza ütött".

Az más kérdés hogy értelme van-e.

2022. jan. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ilyenkor van ún. békéltetés az ítélőszék előtt a feljelentés után. De eljuthat ez odáig? A feljelentéshez nem kell valamilyen bizonyíték?
2022. jan. 5. 09:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy nyilvánosság előtt történt? Vagy csak magánbeszélgetésben? Nem mindegy.
2022. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Miert erzem ugy, hogy egy baromfi udvarba kerultem? Kit erdekel, hogy ket csirke mit karattyol egymassal es ki foglalkozna ezzel?


Te figyelj! A hivatalokban azert normalis emberek dolgoznak, foleg a birosagon. Jol kirohogik az ilyen dolgokat, ti meg veszekedhettek tovabb.

2022. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csoportban, viszont ott más is látta és(!) nemtetszését fejezte ki az illető viselkedése folytán, miután én nem provokáltam, csak próbáltam érvelni. Csak amikor a fejemhez vágta a sértést én vágtam vissza, hogy ő az, mit gondol magáról, erre fenyegetett meg ő(!) perrel. Tehát ő sértett meg gyakorlatilag és ő akarna engem beperelni. Azt nem tudom mennyi esze van, hogy megteszi, de én is beperelhetem, mert ő ugyanezt tette velem. Ráadásul egészen jól látszik a korábbi hozzászólásaimban a provokatívsága. Akkor ennek tükrében én miért ne jelenthetném fel, vagy indíthatnék pert?
2022. jan. 5. 10:13
 9/9 anonim ***** válasza:
A személy becsületét, emberi méltóságát az a vélemény, bírálat sérti, amely kifejezésmódjában indokolatlanul bántó, megalázó. Ha ez megáll, akkor sikerrel perelhet, de nagyon valószínűtlen, hogy perelne. Ne aggódj.
2022. jan. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!