Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyaid.hu oldal kitiltott,...

Vagyaid.hu oldal kitiltott, most 5000 forintot kovetel üzenetenként+áfa. Letezik ilyen?

Figyelt kérdés
Kamu oldalt regisztráltam, prostinak adtam ki magam mert kivancsi voltam , hogy tényleg csalja-e egy ismerosom a parjat. Paran visszairtak majd letiltott az oldal es kozolte hogy mentette az emailcimem majd keresni fog az ügyvéd vagy a rendersőg mert üzleti dolgokra hasznaltam az oldalt igy 5000 ft/üzenet+afa+ugyvedi koltség kifizetesere vagyok koteles. Ilyen letezik vagy ez egy lehúzás akar lenni?

2021. dec. 22. 23:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Attol mert valami benne van az aszfben nem jelenti hogy torvenyes. Ha beleirja hogy mibden leutott A betu utan 100milliot kell fizetned akkor az jogos csak mert bele van irva az aszfben?


Ha akarnak valamit nekik kell birosagra menni es bizonyitani hogy megszegted az aszfet es vonatkozik rad a nevetseges dijazas. Onmagaban nonek kiadni magad semmilyen buncselekmenybe nem utkozik. Ahogy elottem irtak, siman mondhatod hogy nonek erzed magad es majd egyszer a regisztralt nevedet szetetned magadnak. Aztan ezen talaljon fogast ha tud. Nyilvan nem arrol van szo hogy uzleti celra hasznaltad az oldalt, nem termeket ertekesitettel, hanem szimplan csobe akartal huzni valakit. Ez nem uzleti tevekenyseg,reklamozas.

2021. dec. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért a "prostinak adtam ki magam" rész érdekes lehet a sztori szempontjából, mert végül is "üzleti cél" lehet, azt meg hogy bizonyítja, hogy csak csőbe akart valakit húzni?

Becitálja az ismerőst, aki talán nem is tudott róla, hogy igazolja, az ő párja után kémkedtek?

Egyik fél sem etikus a történetben, szerintem ebben egyet érthetünk.

2021. dec. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az üzleti működésük, ÁSZF-ük tutira teljesen törvényesre lett megalkotva. Különben a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság büntetné őket (minden kis hibára lecsapnak évi pár milliós forgalmú webshopoknál is, hogy a bírságokból az állam költségvetésének sok bevétele legyen).


Ha nem "anyagi haszonszerzés nélküli társkeresés" célból használtad a szolgáltatásuk, akkor jogszerűen követelik az ÁSZF szerinti díjat.

Az üzletszerű használat (prosti ügyfelet keres) csupán ártatlan nem rendeltetésszerű használat, a te szándékodhoz képest...


Info. tv.

különleges adat: a személyes adatok különleges kategóriáiba tartozó minden adat, azaz a faji vagy etnikai származásra, politikai véleményre, vallási vagy világnézeti meggyőződésre vagy szakszervezeti tagságra utaló személyes adatok, valamint a genetikai adatok, a természetes személyek egyedi azonosítását célzó biometrikus adatok, az egészségügyi adatok és a természetes személyek szexuális életére vagy szexuális irányultságára vonatkozó személyes adatok,

2021. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Majd meséld el mi lett, kíváncsi lettem.
2022. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"prostinak adtam ki magam mert kivancsi voltam , hogy tényleg csalja-e egy ismerosom a parjat. "


o.O

2022. jan. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Mi lett a vége?? hasonló cipőben jár egy ismerősöm.. S.O.S kérdező írj vissza 😅😅
2022. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%
Én is most kaptam ilyent amúgy de én lány vagyok
2022. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Valakinek lett belőle bármi is? Nem esne jól ha milliókat számláznának ki :D
2022. nov. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Semmi nem lett. Kam az egész :D 1 év telt el
2023. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!