Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Le lehet tiltani,hogy valaki...

Le lehet tiltani,hogy valaki levelet küldjön nekem postán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy van-e arra mód,hogy valaki(egy számomra ismerős ember,akivel nem szeretnék kapcsolatot tartani) folyamatosan leveleket küld nekem,én pedig nem szeretném ezeket megkapni.Tudom,ki lehet dobni és kész,de mindig felzaklat amikor megkapom,ezért is szeretném tudni,hogy van-e mód arra,hogy letiltsam őt a postán,hogy küldhessen nekem levelet?

Köszönöm,ha tudtok nekem segíteni!



2021. dec. 21. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod letiltani... Mert fel fogja adni feladó nélkül... anoním...
2021. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
🤣 nincs
2021. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Létezik távoltartási végzés, de ahhoz azért elég komoly "előélet" kell, hogy valakit így bíróságilag eltiltsanak a kapcsolattartás minden formájától...

Pl. bántalmazás, vagy egyéb jogellenes cselekmények.

2021. dec. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Nem. A postának nincs joga egy kifizetett szolgáltatást nem teljesíteni.
2021. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cubina ***** válasza:

Amikor legközelebb kapsz tőle levelet, írd rá tollal elváltoztatott írással, hogy "Címzett nem található, vissza a feladónak", aztán odafirkantasz valami kamu aláírást, és visszaküldöd postán. Ha megint jön levél, megint ugyanazt csinálod, és a végén nem fog tovább levelezni, mert mindig visszamegy neki a boríték felbontatlanul, és azt hiszi majd, hogy elköltöztél.

Vagy ha a postás adja kézbe, akkor mondd meg neki, hogy küldjék vissza a feladónak "Címzett nem található, vagy nem vette át" indokkal. Ha ismered a postást, megteszi neked, akár egy kis borravalót is adhatsz neki, ha pedig nem ismered a postást, akkor nyugodtan mondhatod neki, hogy a címzett már nem lakik ott.

2022. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!