Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki bűncselekmény felhívására...

Aki bűncselekmény felhívására tesz közzé egy hirdetést az bűncselekményt követ el?

Figyelt kérdés

Mondjuk akármilyen közösségi oldalra fel tesz egy hirdetést, hogy például lopni szeretne és társat keres hozzá.

Aki felad egy ilyen hirdetést vagy utal rá hogy bűncselekményt akar elkövetni az a hirdetés feladásával is már bűncselekményt követ el?

És ha én egy ilyennel besétálok a rendőrségre hogy találtam egy ilyen hirdetést mennyire veszik komolyan?



2021. nov. 28. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"az a hirdetés feladásával is már bűncselekményt követ el?"


Nem, kivéve ha annál a bűncselekménynél az előkészületet is büntetik

2021. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem mindegyik bűncselekménynél büntetik? Pl melyiknél igen és melyiknél nem? Btk-ban semmit nem találtam kivéve az előkészület fogalmát.
2021. nov. 28. 18:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2#


Nézd meg a btk-ban pl. a terrorizmust

2021. nov. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, "terrorcselekmény" a neve
2021. nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jah hogy csak ilyen súlyos bűncselekménynél büntetik? Azt hittem enyhébbnél is.
2021. nov. 28. 18:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle piti bűncselekménynél nem büntetik az előkészületet két ok miatt: se ideje se pénze rá a rendőrségnek.

Fontosabb dolguk is van minthogy az után nyomozzanak mert Lakatos Rikárdó erősen alkoholos állapotába kiposztolta hogy hajnalban betör a sarki kisboltba.

2021. nov. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt meg az ilyet nehéz bizonyítani, csak rá mondja hogy viccelt és kész. Viszont pl akinél találnak otthon egy csőbombát az nehezen is tagadhatja miért csinálta.
2021. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!