Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történne ha egy hontalan...

Mi történne ha egy hontalan állampolgár megölne egy másik hontalan állampolgárt a nemzetközi vizeken, a vízben úszva nem egy hajón?

Figyelt kérdés

2021. okt. 6. 19:06
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ő is meghalna mert nem tudna kiúszni a partig.
2021. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan ez tortenne, amit leirtal.
2021. okt. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt az lenne, amit az első ír, másrészt ha kihalászná valaki úgysem derülne ki, csak ha elmondaná, ha pedig elmondja, akkor annak az országnak a törvényei szerint ítélik el, ahol a vallomást tette, de ahhoz valakinek bizonyítania kéne, hogy tényleg gyilkosság történt, hiába mondja azt, ahhoz holttest se ártana, vagy valami közvetett bizonyíték. Csak úgy "bemondásra" nem ítélnek el semmit, ha én holnap bemennék a rendőrségre, hogy megöltem két átutazó kínai turistát az első kérdésük az lenne, hogy: Hol vannak a testek! Ha pedig nem tudom prezentálni őket, se senki nem keres eltűnt kínaiakat, akkor felvennék a vallomásom és hazaküldenének.
2021. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal semmi.
2021. okt. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért tételezzük fel, hogy bizonyítható, mert mondjuk jó minőségben lefilmezték egy hajóról, utána tanúk vallják azt, hogy az általuk látott tett bizonyíthatóan ez az illető hajtotta végre.

Ebben az esetben annak az országnak a törvényei szerint ítélik el, amelyik felségterületére (beleértve a hajót is) először lépett az illető.

2021. okt. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!