Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondás akkor is érvényes,...

Felmondás akkor is érvényes, ha nem a munkáltatói jogok gyakorlója írja alá? Hanem sanszosan egy jogosulatlan személy?

Figyelt kérdés

Felmondtak nekem a munkahelyem, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni.

A munkaszerződésben ez szerepel (szó szerint idézem): a munkáltató neve CÉGNÉV

- a munkáltatói jogok gyakorlója és utasításra jogosult személy: Dr. XY konkrét név


A felmondásomat pedig egy tök más ember írta alá, azzal a szöveggel hogy „munkáltató“.

Nem tudtam róla hogy változott volna a munkáltatói jogok gyakorlója, erről engem se szóban sem írásban nem tájékoztattak, a szerződésben pedig eléggé fix dolog van leírva.

Mindemellett a Dr. XY továbbra is él, létezik, itt van, állományban van, nem mondott fel, nem halt meg. Csak nemigen jár be a munkahelyre, de ettől még ő a cég alkalmazottja, nemrég volt egy bírósági tárgyalás, oda is ő lett beidézve mint felelős munkáltatót (egy volt dolgozó beperelte a céget). Érdekes, a bíróságon ott se volt az én állítólagos új munkáltatóm.


Kérdés érvényes így a felmondás? Hogy egy nem tudni kicsoda írta alá? Nem csak a munkáltatói jogok gyakorlója mondhat fel?


Köszönöm


2021. aug. 1. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Attól, hogy te nem tudsz róla, még változhatott a munkáltatói jogok gyakorlója. Ezért nem szokták átírni az összes munkaszerződést. Elég egy hirdetmény a falon. Vedd úgy, hogy érvényes, ne ezen rugózz.
2021. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Vedd úgy, hogy érvényes, ne ezen rugózz."


vajon az 1 hónapja tartott bírósági tárgyaláson miért nem az új állítólagos munkáltató jelent meg, ha egyszer állítólag január óta ő a munkáltatói jogok gyakorlója?


Nem baj, munkaügy hatóságra viszem az ügyet majd ott eldől, ki is a munkáltató.

Bármibe lefogadom , hogy azonnal készül majd egy új felmondás az új aláírással.

2021. aug. 1. 13:01
 3/4 A kérdező kommentje:

"Attól, hogy te nem tudsz róla, még változhatott a munkáltatói jogok gyakorlója. "


Egyébként: NEM. az én mint munkavállaló tájékoztatása elengedhetetlen.

És a későbbi bizonyíthatóság végett lehetőleg írásban dokumentáltan.

mert a hatóság első kérdése az lesz ha változott a joggyakorló erről hogyan lett tájékoztatva az alkalmazott?

és itt már nem árt ha a cég valami írásos bizonyítékot is fel tud mutatni, mert az hogy "hááááttt szóóóótunk" az édeskevés.

2021. aug. 1. 13:03
 4/4 anonim ***** válasza:

A "munkáltatói jogkör gyakorlója" ezt a jogát átruházhatja más, általa megbízott személy részére, ebben az esetben az aláírás elé, vagy alá szükséges feltüntetni, hogy "a munkáltatói jogkör gyakorlója helyett és nevében" X.Y. Ha nagyobb cégről van szó, még ez sem szükséges, mivel egy "általános helyettes" mindazon jogkört gyakorolhatja, mint a teljes körű vezető.

Ha bíróság elé viszed az ügyet, a munkáltatónak kell a jogkör gyakorlásának jogszerűségét igazolni, és nem neked.

2021. aug. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!