Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ilyen törvény vajon...

Egy ilyen törvény vajon milyen hosszútávú hatást váltana ki?

Figyelt kérdés
Például egy brutális gyilkosság elkövetőjét vagy nagyon súlyos bűncselekmények esetén (Pl. Pénzes Heni gyilkosa) az elkövetőt nem börtönbe zárnák, hanem az állam lehetővé tenné hogy ezeknek az embereknek ha módodban állna akkor ártsál neki rosszabbik esetben megölhesd mindenféle következmény nélkül..és ez minden állampolgárnak jogában állna.

2021. máj. 16. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Megszaporodnának a "ja azt hittem őt megölhetem büntetlenül, összekevertem" kifogások a bíróságon.
2021. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1


Ezt az ítéletet a bíróság hozná, és nem a köznép..úgy mint a börtöbüntetést vagy egyes országokban a halál büntetést.

2021. máj. 16. 13:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Rossz helyre nyitottad, hisz téged nem a jogi oldala hanem a társadalmi oldala érdekel.


Másrészt amíg EU-s ország vagyunk addig vannak alapvető emberi jogok így ilyet nem lehetne kivitelezni.

2021. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Bv-ben amúgy is kb. ez megy nemhivatalosan. Persze ha valaki megöl valakit bent, vagy komoly sérülést okoz, amit már nem lehet szőnyeg alá söpörni, azért megbüntetik, de nagyon sok bántalmazás marad büntetlenül a rabok között.


Nekem az a véleményem, hogy az erőszak, különösen más ember sanyargatása vagy megölése - még ha azt jogosnak, erkölcsösnek, megérdemeltnek is tekintjük - torzítja az elkövető elméjét és hajlamosabbá teszi további erőszakra, akár olyanok ellen is, akik azt nem érdemlik meg. Ezért csak az az erőszak lehet megengedett, ami további erőszak - vagy egyéb társadalomra veszélyes magatartás - elhárításához feltétlenül szükséges.

2021. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanulj meg inkább értelmezni. Üdv az első.
2021. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezg Mon. nem lenne szabad bevezetni, így is utál mindenkit mindenki.
2021. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Többet ártana, mint használna.
2021. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!