Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha anotalkon valaki fiúként...

Ha anotalkon valaki fiúként belép lánynak, és képeket árul, az bűncselekménynek számíthat?

Figyelt kérdés
rengeteg lánnyal beszéltem ott akik pénzért árulnak képeket...

2021. ápr. 26. 09:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
már leírtam
2021. ápr. 26. 10:24
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor írtam, az még nem jelent meg. Pár másodperc az eltérés.

Ha a lány írásbeli (papír alapú!) engedélyével rendelkezik, a lány betöltötte a 18. életévét, akkor talán igen. Az engedély bármikor visszavonható.

Ha még nincs 18, nem adhat ilyen engedélyt, és a képe sem terjeszthető.

Hogy az eladó álcázza magát, már más kérdés.

2021. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mint már említettem, szerzői jogot és személyiségi jogot sért, függően attól, hogy rendelkezik-e valamilyen engedéllyel az adott képek árusítására vagy sem.

Amennyiben a modell nincs 18, egyéb bűncselekmény is megállhat.

Kielégült a tudásszomjad?

2021. ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha attól a személytől van engedélye, akkor személyiségi jogokat nem sérthet. Szerzőit igen, elméletben. Haverok ritkán szoktak pert indítani.
2021. ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A kérdező nyilván nem haverra gondol, csak fél leírni, mire gondol vagy hova akar kilyukadni.

Fél, egy anonim weboldalon...

2021. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#15 csak ugy kerdeztem nem haver nem is magamra
2021. ápr. 26. 12:02
 17/19 anonim ***** válasza:

A haver szót én írtam. Két ember engedélye kell: azé, akit a felvétel ábrázol, és a készítőjének is hozzá kell járulnia az értékesítéshez.

Mindkettőnek írásban nyilatkoznia kell arról is, hogy milyen jutatattársa tartanak igényt. Hogyan akarnak részesülni a bevételből.

A haveron nem kell mást érteni, mint nem hivatásos fotós, hanem barát.

2021. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
jaa értem
2021. ápr. 26. 12:36
 19/19 anonim ***** válasza:
Es az anotalk nem anonim oldal. Marmint egymas kozott anonimak maradhattok, de amugy az oldal pont a pedofilok es szexualis visszaelesek miatt menti a beszelgeteseket es ipket.
2021. ápr. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!