Tényleg úgy van, hogyha csinálsz valamit Amerikában, akkor Törökországban nem tartóztatnak le érte, semmisnek veszik?
Nézek egy sorozatot, amiben egy nő 8 millió dollár tartozást halmozott fel, és jogerős, tehát ha ki is fizeti a tartozást, akkor is ha visszamegy Amerikába, letartóztatják így is úgyis.
Most ilyen van?
Kérdező, az országok között kiadatási egyezményeket szoktak kötni annak érdekében, hogy az egyik országban bűncselekményért keresett személyt a másik ország is hajlandó legyen elfogni és átadni.
Ha van ilyen egyezmény a két ország között akkor HA elkapják a törökök a nőt, akkor le is tartóztatják és idővel át is adják az amerikaiaknak. nem tudom hogy van-e ilyen egyezmény közöttük.
Ha nincsen, akkor a török hatóságok nem is tudnak arról, hogy a nő bármit is elkövetett az USA-ban, mert az egyezmény nélkül nem foglalkoznak vele.
Előzőhöz annyit tennék hozzá, hogy az infója nem elég pontos. Annyival egészíteném ki, hogy a kiadatás feltételei is fenn kell, hogy álljanak, amit az érintett megfellebbezhet.
Ez azt jelenti, hogy pl. nem adható ki az érintett olyan ügyben, amely a tartózkodási helyén nem bűncselekmény, de akkor sem, ha bűncselekmény ugyan, de halálbüntetéssel sújtható, míg a tertózkodási hely jogrendje nem ismeri el a halálbüntetést.
A példában szereplő ok miatt Magyarországról biztos, hogy nem adnák ki az illetőt az USA-nak, mivel nálunk tartozás miatt nem kerülhet börtönbe senki.
Még valami:
A kiadó és a kiadást kérő ország között nem feltétlenül kell, hogy legyen államközi kiadatási egyezmény. Létezik eseti kiadatási procedúra is. Egy hasonló alapján hozták haza Belize-ből a kunmediátor-os csaló nőt, vagy Thaiföldről az 500 milliót sikkasztó biztonsági őrt is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!