Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi határolja el a közerkölcs...

Mi határolja el a közerkölcs megsértése, garázdaság, illetve szeméremsértés bcs-t?

Figyelt kérdés

Közerkölcs megsértése:

Aki a közterületen, nyilvános helyen, vagy közforgalmú közlekedési eszközön a közerkölcsbe ütköző magatartást tanúsít, szabálysértést követ el.


Garázdaság (szabsért):

Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg.

(tehát nincs fizikai erőszak/megnnyilvánulás)


Szeméremsértés:

Aki magát nemi vágyának felkeltése vagy kielégítése céljából más előtt szeméremsértő módon mutogatja.


Saját példák:

A mutogatós bácsi mutogatós magatartása közerkölcs megsértése lesz?

Ha a mutogatós bácsi mutogatás közben obszcén dolgokat ordibál, az garázdaság?

Ha a mutogatós bácsi szexuális segédeszközt is használ magán, az szeméremsértés?


Légyszi, írjatok még példákat, illetve javítsatok ki, ha a fentieket rosszul értettem!


2021. márc. 21. 14:58
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem csak akkor lesz közerkölcs megsértése, ha a "megfelelő" helyen - tehát közterületen mutogatja magát - a garázdaság nekem túl kétértelműen van megfogalmazva, de ha megbotránkoztat, akkor igen, a válasz a második kérdésedre, a hármasban pedig biztos vagyok, hogy igen, ez szeméremsértés.
2022. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!