Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kellene tennem? Feljelenthet?

Mit kellene tennem? Feljelenthet?

Figyelt kérdés

Multhéten a szalonba, ahol dolgozom volt hozzám egy ukrán nő. Beszélgettünk és mondtam, hogy én is Ukrajnából jöttem BP-re, ezután megkérdezte ki töltötte ki az állampolgársági kérelmemet. Mondtam, hogy magamnak csináltam, mire felajánlott 30 ezer forintot, hogy töltsem ki neki.

Ez meg is történt, amikor oda akartam adni, közölte, hogy majd jövő hónapba valamikor kifizeti, mert most nincs nála pénz. Mondtam, hogy akkor majd odaadom ha lesz, erre hopp, lett nála mégis pénz.

Ma viszont rám írt, fenyegetve, hogy adjam vissza a pénzt, mert a 10 lapból csak ötöt töltöttem ki. Közöltem vele, hogy a másik 5 a gyerekére és a házastársára vonatkozna, de nincs neki. Élettársa van, egy másik nő, tehát jogilag nem házas, hanem hajadon, ergo nem kell kitölteni. De nem bírta fölfogni, hogy Magyarországon a férje férfi lehet csak.

Szóval megfenyegetett először azzal, hogy feljelent, majd hogy - mondván sok ismerőse van - munkából hazafelé baleset érhet.

Mit kellene mondanom, még nem írtam vissza neki!?



2021. márc. 8. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Semmit, ha írásbeli nyoma van akkor jelenthet fel. Addig csak szívességi alapon töltötted ki a nyomtatványt neki nem pénzért. Amúgy meg bocs, de ne nepperkedj olyan dologgal amihez nem értesz.

Ha olyan sok ismerőse lenne már rég elintézték volna neki az állampolgárságit, csak üres fenyegőzés. Amúgy visszaadnám neki a lét és legyen vele boldog, máskor meg ne legyél ilyen hülye hogy belemész olyan dologba amihez nem értesz pénzért.

2021. márc. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a lényeg, hogy jól van kitöltve, ugyanúgy, ahogy az enyém volt. És magyar állampolgár vagyok, tehát jól volt kitöltve.
2021. márc. 8. 14:50
 3/8 anonim válasza:
100%

Annyira kamu szagú mert most volt ez a férfi az férfi a nő az nő.


Először is te elvállaltál egy fekete munkát, ő meg (halálosan?) megfenyegetett téged. A rendőrségnek nem hatásköre hogy nem adóztál a 30k után, így ha feljelent, nem igen lesz semmi belőle, sőt ha te elmondod a fenyegetést, inkább neki lesz baja.


Azonban nagyobb esély van rá hogy a nav látókörébe kerül a 30k-d ha feljelent, nem feltétlen a rendőrség adja át az infót hanem inkább a nő.


Ez ilyen te fekete munkát végeztél ő meg garázdaságot dolog, jobb ha elintéznétek egymás között, én pl kitöltenék 10új papírt ahol a férjhez beírnám a csaját ha ragaszkodik hozzá, persze közölném hogy szerintem ez így nem jó de ha neki így kell tessék.

2021. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem kamu sajnos, de attól, hogy valakiknek az a hobbijuk, hogy itt sztorizgatnak, még vannak valós kérdések is.

Egyébként amikor már nem akarta kifizetni, akkor gondoltam, hogy kitalál majd valamit, hogy vissza követelje.

Felajánlottam neki, hogy kitöltöm akkor úgy, de közölte, hogy nem kell, már nem az a baj. Akkor írom mi? Azt írta, hogy ő nem fogja nekem mondani mi nem jó, csak adjam vissza a pénzt. Egyébként be sem adta, mert nem tudja hogy kell időpontot kérni, szóval nem a hivatal mondta azt, hogy nem jó, csak ő gondolta ingyenbe jó lesz.

Azért vállaltam el, mert most a munkahelyem ugye bezárt és jól jött az a pénz, az albérletet fizetni kell, akkoris, ha nem dolgozom. Eleve ő ajánlottá az összeget érte.

2021. márc. 8. 15:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt 99,9%, hogy blöfföl, és hülye bármit is tenni, ha még egy nyamvadt nyomtatványt se bírt kitölteni.

Másrészt meg te is megmondhatod, hogy feljelentetted, vagy csak fogod, ha még egyszer meglátod fenyegetésért, és ügyvéd ismerősnél is leadtad a bizonyítékok másolatát, az ő összes adatával együtt, amit tudsz, hiszen épp te töltötted ki a nyomtatványát, és ha történne veled akármi, akkor ő az életben nem kapja meg az állampolgárságot, hiába fizetett azért az egyért is, és némi eséllyel az országban is körözni fogják, sőt.


Továbbá úgy állapodtatok meg, hogy egy személy részére 30 ezer, és ez meg is történt. De nyugi, ez is csak egy alpári alkudozás, csalás a részéről. Hangos fingnak nincsen szaga. (Nagy a szája, de ártalmatlan.)


Minden hívásról készíts hangfelvételt, stb. és tényleg tehetsz feljelentést.

Btk. 222. § Zaklatás

Zaklatás


222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, v. más magánéletébe, ill. mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon,őt rendszeresen/tartósan háborgatja,ha súlyosabb bcs. nem valósul meg,vétség:1 év


(2) Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be, vétség: 2 év.


195. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, ha más bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2021. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
büntetett előélettel, stb. meg nyilván nem kap állampolgárságot.
2021. márc. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szabályos az úgy egyáltalán, hogy te töltöd ki az állampolgársági kérelmet egy másik személy helyett?

Ha nem szabályos és rendőrségi ügy lesz belőle, akkor lehet megbüntethetnek miatta téged is.

2021. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7-es, bárki helyett ki lehet tölteni bármit, ha abban valós adatok szerepelnek, s engedélyt adott rá; csak a végén a benyújtónak kell aláírnia.
2021. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!