Amit az iskolában csinálunk az automatikusan az iskola tulajdona lesz - erre van törvény. Na de mi van a házi feladatokkal?
Pl a házi feladat hogy fessünk egy festményt. Otthon, saját eszközökkel.
Kié a festmény?
#2 nézd meg a törvény szövegét:
"A nevelési-oktatási intézmény, valamint a tanuló közötti eltérő megállapodás hiányában a nevelési-oktatási
intézmény szerzi meg a tulajdonjogát minden olyan, a birtokába került dolognak, amelyet a tanuló állított elő a tanulói
jogviszonyából"
Na ez alapján mondja el valaki hogy kié a házifeladat festmény :D
#2/2
Ez nem egy egyszerű probléma. Egyetemen minden, amit készítesz az az egyetem tulajdona. Mi sem publikálhatjuk csak a saját nevünk alatt az egyetemi projekteket és nem csinálhatunk belőle pénzt, hiába mi csináltuk. Ha valamelyik projektből származna 1 mrd euró, az is mind az egyetemé lenne.
Iskolában ez egy fokkal enyhébben van szabályozva, nem írattak alá veled semmit és a kutya nem foglalkozik vele, hogy te mit csinálsz a házifeladatoddal de van relevanciája a kérdésnek.
Köszönöm a megvédést #4
Alapvetően iskolára gondolok igen, mert egyetemen erről van papír ami egyértelművé teszi a kérdést.
A -es válaszoló épp olyan sötét, mint te.
Itt a törvény TELJES szövege:
"A nevelési-oktatási intézmény, valamint a tanuló közötti eltérő megállapodás hiányában a nevelési-oktatási intézmény szerzi meg a tulajdonjogát minden olyan, a birtokába került dolognak, amelyet a tanuló állított elő a tanulói jogviszonyából, kollégiumi tagsági viszonyából eredő kötelezettségének teljesítésével összefüggésben,
feltéve, hogy az annak elkészítéséhez szükséges anyagi és egyéb feltételeket a nevelési-oktatási intézmény biztosította."
Hm oké ebben van igazság.
Akkor legyen festmény helyett egy szoftver.
Annak nincs anyagi feltétele, csak "egyéb" feltétlele --> ők tanítottak meg programozni.
Ebben az esetben kié?
Ha ennyire sötét vagy, hogy még mondatot értelmezni sem tudsz, akkor sztem inkább próbáld újra az általános iskola alsóbb osztályait.
"A tanulót az SZMSZ-ben meghatározott mértékű díjazás illeti meg, ha a nevelési-oktatási intézmény a tulajdonába került dolog értékesítésével, hasznosításával bevételre tesz szert."
"Ha az előállított dolog a Ptk. szerinti szellemi alkotás, e rendelkezéseket azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a szellemi alkotás átadására a munkaviszonyban vagy más hasonló jogviszonyban létrehozott szellemi alkotás munkáltató részére történő átadására vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni."
A (9) bekezdésben meghatározott esetben a tanulót megfelelő díjazás illeti meg. A megfelelő díjazásban a tanuló - tizennegyedik életévét be nem töltött tanuló esetén szülője egyetértésével - és a nevelési-oktatási intézmény állapodik meg, ha alkalomszerűen, egyedileg elkészített dolog értékesítéséből, hasznosításából származik a bevétel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!