Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e jogi következménye, a...

Lehet-e jogi következménye, a becenév szerinti kritikának a FB-on?

Figyelt kérdés
Leírtam egy illetőről a valóságot a FB-n, de a nevét nem írtam oda. Viszont tudni lehet, hogy kiről van szó. Konkrétumokat nem írtam, csak a beceneve szerepel.
2021. febr. 17. 06:11
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
11 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy kiírod-e a nevét vagy sem. Ha egyértelműen be lehet azonosítani, akkor ugyanaz a sztori, mintha ott lenne a neve.


Tehát ha olyat írsz, hogy "anyám xy", a "legmagasabb osztálytársam" , "a miniszterelnökünk", a "köcsög főnököm", akkor ezeket be lehet azonosítani, hiába nem írod ki a nevét.

2021. febr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi lehet a következménye, ha nincsenek tények? Kizárólag a FB-on való tevékenységét illettem kritikával és jeleztem, hogy egy ingyenélő.
2021. febr. 17. 06:38
 3/11 Fsms ***** válasza:
74%

Ha a valóságot írtad le, akkor nincs mitől félnek. Persze fontos, hogy tényeket tudj mögé tenni.

Ha nem igaz akkor rágalmazás , jó hírnév megsértése etc. Ilyenkor sérelem díj szokott a vége lenni.

2021. febr. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Vannak ténylegesen ilyen perek?
2021. febr. 17. 07:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak.
2021. febr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Imádom az ilyen önjelölt majmokat akik magánnyomozásba kezdenek egy egy személy életével kapcsolatban, hogy késõbb nyilvánosan fikázhassák és lejárathassák.
2021. febr. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Ha van eszed, akkor ilyet eldobható nicknévről kommentelsz, nem a saját nevedről. Akkor nincs jogi probléma, mert hosszadalmas folyamat a facebooktól kikérni az IP címet, lenyomozni a személyt, ilyenbe csak súlyos ügyben vágnak bele (gyilkosság, stb.), tyúkperekben nem.


A facebook eleve ki sem adja az adatokat, ha nem súlyos ügyről van szó, egyszerűen visszadobják a kérést.

2021. febr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én saját nevemben írok, az illető viszont nicknévről. Én nem nyomozok, kutatok, de ő igen. Annak idején engem is kifaggatott priviben, amikor még az ismerősöm volt, aztán felhasználta ellenem és másokkal is tett ilyet.
2021. febr. 17. 07:36
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha arról van szó, hogy pletykálkodik a neten, vagy összeugraszt másokat, és ezt tetted szóvá, azért nem valószínű, hogy perelhet.


Ha viszont azt írtad, hogy sikkasztó vagy pedofil, szóval olyannal vádoltad, ami bűnügyi kategória, akkor igen.

2021. febr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem írtad oda, hogy Mihály, mert az a teljes neve, akkor is beazonosítható
2021. febr. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!