Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek a munkáltatóval...

Szunyo37 kérdése:

Mit tehetek a munkáltatóval szembe?

Figyelt kérdés
Szabadságot nem fizet. Havi bérszámfejtő bérpapírt nem kapok.Mit tudok ez ellen tenni? Felmondáson kívül.
2021. jan. 30. 11:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Feljelented a munkaügyi központnál és a NAV-nál.
2021. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi. milyen retorziót kap érte? Pénzbírság mekkora lehet?
2021. jan. 30. 11:15
 3/21 anonim ***** válasza:
21%

Nem mindegy az neked? Attól neked nem lesz sem több pénzed, sem biztosabb megélhetésed, sem korrektebb munkáltatód, ha tudod, milyen retorzióval él a hatóság.


Feljelented, intézkednek, kivizsgálják, kötelezik a jogkövető magatartásra és - esetleg kap valamilyen büntetést. Ez utóbbi egyáltalán nem rád tartozik.

2021. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy nekem nem lesz ebből pénzem, se jobb munkám, de lelkileg jól esik, ha megbírságolnák. Nem mindegy hogy mennyire, és igen szeretném tudni, hogy mennyire vágják meg. Én fel is merem vállalni, hogy én jelentem fel, csak hogy tudja, hogy neki került többe a leves.
2021. jan. 30. 11:47
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Mi is ebben a cipőben járunk, nemhogy a szabadságot nem fizeti ki, de még szabadságot sem ad. Bérpapírt mi sem láttunk még. Viszont a szabadságot papíron ki kell h adja, csak azt valaki aláírja a férjem helyett, mert ő még azt sem látott ennél a cégnél. Nem egy cégnél dolgozol a férjemmel? Ám én is kiváncsi lennék h mit kaphat érte. 3-aska, az lehet h több pénzünk nem lesz tőle, de neki lehet h kevesebb. Nem is értem minek kommenteltél ide.
2021. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Mindehhez hozzá kell, hogy tegyem hogy egyfolytában sír a szája, hogy mennyit kell neki ide, meg oda fizetnie. Közben meg ott áll a ház előtt két Audi, meg céges kocsik. Rendszeresen síelgetni jár. Ő a nagy bazdmeg vállalkozó. Legszívesebben pofánverném.
2021. jan. 30. 12:00
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

A helyzet az, hogy titeket legalább annyira pofán kéne verni - csak hogy a te mentalitásodat kövessem.

Gondoljuk csak végig, miért is teheti meg ezt egy munkáltató. Miért is? Mert van, aki hagyja? Mert vannak olyan birkák, akik szó nélkül belemennek, hogy kihasználják őket? Akik nemcsak eltűrik, hogy a segítségükkel, a saját pénzükből gazdagodjon a munkáltatójuk, de még segédkeznek is abban a bűncselekményben, amit az elkövet.

Amíg ti léteztek, addig lesz olyan is, aki kihasznál titeket.

Nagyon szép, hogy most, amikor kezd kiderülni, hogy nektek is szar lesz a rendszer, elkezdtek hápogni, de kicsit késő. Akkor kellett volna az asztalra csapni, amikor kiderül, hogy valami nem stimmel. Az első alkalommal. Nem, nem elfogadni a rövidebb bejelentést, a zsebbe fizetést, a többit.

Ja, hogy az megfelelt nektek? Akkor tessék ezt is lenyelni.

Egyszerűen nem vagyok képes megérteni, milyen gondolatmenet visz rá valakit arra, hogy hagyja ilyen mértékben kihasználni magát...

2021. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Na öreg, akkor te vagy közalkalmazott vagy, de lehet hogy egy olyan vállalkozó, aki ugyan ezt csinálja. Ember menny el egy maszekhoz melózni. Ritka az, amelyik törvényesen dolgoztat. Mit gondolsz mennyivel vannak bejelentve? 95% minimálbérre. Te nagyon el vagy tévedve öregem.

Felbasztad az agyamat.

2021. jan. 30. 12:51
 9/21 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nálunk is ugyanez a helyzet, csak őfelsége nem síelgetni jár hanem építetett magának egy több milliós medencét, Audi az nem stimmel, itt WV-ek sorakoznak a ház előtt, + a céges autók. Ja és a munkaszerződésébe, amit most kért ki, az szerepel h céges mobil, ruhapénz stb. no ebből semmi. Volt pofája lejelenteni az alkalmazottakat napi 1 órára, a fizetésüket levenni, mondván járvány van. A nagy lóf@szt, többet termeltek ez idő alatt mint járvány előtt. És vasárnap este hívvogatja h mi lesz másnap, holott ezt már előre tudja. 2 hete nem veszi fel a férjem a telefonját vasárnap, és másnap reggel meg ő ordibál h este kerestelek. A 7-eske téged kéne jól p@fán b..ni. gondolom te is egy ilyen felfogású főnök lennél. De csak lennél :)
2021. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Na ne is beszéljünk a járvány miatti dolgokról. Három hónapra bejelentett négyórásra, és pályázott a munkaerő megtartásra, amit meg is kapott, tehát jóval kevesebb járulékot kellett fizetnie. Amit meg mi kaptunk, azt prémiumnak adta. Na mennyen ő a picsába a prémiummal.
2021. jan. 30. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!