Ha valaki bűncselekményben tanú, vádlott vagy gyanusított, akkor itt is vigyázni kell, hogy mit kérdez?
Arra értem, hogy ha pl én kérdést teszek fel egy ügyemmel kapcsolatban, akkor részletesen meg szlktam fogalmazni, hogy érdemi választ kapjak rá.
Eseeg előfordul olyan, hogy mint magánember pont az a nyomozó is nézi ezt az oldalt vagy az ügyész és felismer, hogy nála volt vagy van egy ilyen ügy? Előfordulhat ilyen vagy bátran lehet kérdezni, mert más a magánélet más a munka?
Van a Készenléti Rendőrségen belül egy 139 fős Kiberbűnözés Elleni Főosztály, nyomozó, felderítő, forenzikus (nyomelemző) osztályokkal.
Nekik szoftverrobotjaik (röviden bot*) keresik a Magyarországot érintő bűncselekmények nyomait az interneten. A nagy közösségi oldalakat, így gyakorikerdesek.hu-t is egészen biztos, hogy kiemeltem kezelik. Ha a botok bűncselekményre utaló lehetséges nyomot, bizonyítékot, stb. találnak, akkor azt utána elemzi élőerő is, majd küldi az illetékes nyomozóhatóságnak.
Pl. gyakorikerdesek.hu-n beszéltek fiatalok arról, hogy az “Iszlám Állam” harcosai akarnak lenni, ezt is NNI derítette fel (akkor még nem volt ez a Kiberbűnözés Elleni Főosztály).
“ olyan szoftver, amely automatizált feladatokat hajt végre meghatározott algoritmus szerint, interneten keresztül. Jellemzően a botok egyszerű és szerkezetileg ismétlődő feladatokat hajtanak végre, sokkal nagyobb hatásfokkal, mint amennyire egy ember képes lenne. A botok megjelenése, felhasználása kezdetben a világhálón történt, de mára már az egész interneten általánosan elterjedt. 2012 óta a világ webes forgalmának jellemzően több mint felét botok generálják.”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!