Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikortól vagyok köteles az új...

Mikortól vagyok köteles az új születési vezetéknevemet viselni?

Figyelt kérdés
3 hét alatt elbírálták a kérvényemet (kicsit gyorsabban, mint vártam), 23-án kelt az okirat, amit most kedden kaptam meg. A mellékelt iratban a lényeg annyi volt, hogy ahogy megkapják az átvételit, küldik az anyakönyvvezetőnek is, akinél beadtam. Mikortól van hivatalosan új nevem? Hallottam ezt a két hetet, míg jogerős lesz, de ilyet nem írtak benne és neten kutatva se találtam. Csak az anyakönyvvezető levelét kell várnom és utána mehetek mindent intézni, ezzel az okirattal nem lehet? Amíg ez nem történik meg, addig melyik név a hivatalos, az új vagy még a régi?

2020. okt. 1. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogalmaztál valami fényesen, ezért csak bizonytalan a válaszom. Arra következtetek, hogy kaptál egy értesítést, hogy elfogadták az új neved, és megy az anyakönyvvezetőhöz az igényed. Majd ha az anyakönyvvezető kiállítja az új születési anyakönyvi kivonatot, és átvetted, majd akkortól. Akkor majd szépen mehetsz személyit, lakcímkártyát, jogsit, TAJ kártyát, adókártyát, talán bizonyítványokat, cserélni, ill. mehetsz a bankba, közműhöz, társasházi tulajdon esetén közös képviselőhöz stb. bejelenteni.
2020. okt. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valóban nem lett valami fényes, bocsánat, kicsit fáradt vagyok.


Budapest Főváros Kormányhivatala küldte a névváltoztatási okiratot, hogy "...születési családi nevét *** névre változtatom." A mellékelt iratban van, hogy a tértiveny visszaküldése után értesítik ki az anyakönyvvezetőt is, hogy bevigye a rendszerbe. Utána tőle is jön levél, hogy mehetek a születésiért. De addig még akkor nem hivatalos a névváltozás? Valaki szerint onnantól még két hétnek el kell telnie, amíg jogerőssé válik, máshol az okirat kézhezvételét tekintik annak. Még egyetemre járok, és azért kérdeztem, mert ott több hétig fog tartani, mire átírják, mert kérik hozzá az új személyit is meg mindent, amit eddig be kellett adni. De akkor az okirattal még semmit nem lehet kezdeni ezek szerint.

2020. okt. 1. 01:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Na így már egyértelműbb sokkal. Ami biztos, most még NEM. Szerintem mire megkapod az anyakönyvit, addigra jogerős lesz, hisz nem állítanak ki és adnak ki olyan dokumentumot, ami nem jogerős. Tehát a jogerőre emelési két hét nem a kézhezvételtől számítódik, hanem már ketyeg talán ezen a levél kézhezvételétől számítva. Az biztos, hogy nem kapsz kézhez megtámadható (nem jogerős) anyakönyvi kivonatot, de majd kérdezz rá a személyes átvételkor. Addig biztos, hogy nem használhatod az új neved HIVATALOSAN.
2020. okt. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az anyakönyvvezető átvezeti a rendszerben, és értesít téged, hogy kész. Megkapod a névváltoztatási okiratot, és kérsz egy új születési kivonatot, és mehetsz új iratokat csináltatni.
2020. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!