"Sikeresen" lezárult végrehajtás után milyen jogcímen lehet jogorvoslatot kérni, ha a végrehajtás teljességgel alaptalanul vagy tévedésből indult meg?
Alaptalan és/vagy tévedés, ha az "adós" valójában nem adós, eleve nem is volt adóssága. Valaki az eljárás során tévedett, vagy csalt.
Sikeresen lezárult alatt azt értem, hogy a végrehajtó a teljes összeget sikeresen leemelte, magához vette, vagy az "adós" fizetett, mert félt, hogy elkezdik lefoglalni ingóságait.
Kíváncsi voltnék, hogy milyen jogcímen lehet ilyen esetben visszvégrehajtást foganatosítani.
Ilyen jogcímeket találtam:
- Végrehajtás megszüntetése és korlátozása iránti kérelem;
- Végrehajtás megszüntetése és korlátozása iránti per;
- Végrehajtási lap visszavonása és a végrehajtási záradék törlése.
De arról nem találtam információt, hogy amennyiben már lezárult a végrehajtás, akkor ezekkel lehet-e élni? Illetőleg, akkor mivel lehet élni?
Megtörténhet simán, hogy az illető mondjuk fél évig külföldön van, majd arra ér haza, hogy eltűntek a vagyontárgyai, és arról értesítést korábban nem kapott.
Vagy lehet hogy az illető kórházban fekszik tartósan, és közben lefolytatták az eljárást tudta nélkül.
Valahogy csak lehet jelezni egy bíróságnak, hogy nem is volt tartozás.
(persze ez így nem történt meg, de érdekelne a dolog)
Esetleg jogalap nélküli gazdagodás miatt per?
Vagy akár csalás miatt feljelentés?
'(persze ez így nem történt meg, de érdekelne a dolog)'
Mivel nem tortent meg, sot olyan 99% hogy a vegrehajtas is abszolut jogos es jogszeru volt, teljesen felesleges legbolkapott, kitalalt sztorikhoz jogi magyarazatot vagy megoldast kolteni.
Aki korhazban van, azt is el lehet erni, vannak rokonai, kapcsolattarto veszhelyzet esetere, meghatalmazott, akarmi. Aki kulfoldre megy anelkul hogy a postajarol gondoskodna, az meg igy jart. Mellesleg egy ilyen ugy nem fel ev alatt jut el a vegrehajtasi szakaszba.
Mindenesetre egy hasonló jogtalan esetről hagy kérdezzek mert ez is érdekel, hátha tudja valaki a választ:
Mi történik akkor, ha a végrehajtás során a végrehajtó mondjuk az eredeti követelés 10-szeresét hajtotta végre, és ez szerepel is a jegyzőkönyvben? Viszont az adós kifut a végrehajtási kifogás határidejéből, mert pl nem értesítették vagy betegség miatt...
Tehát ha mondjuk a végrehajtási lapon szerepel 100 000 ft, viszont a jegyzőkönyv alapján 1 000 000 ft-t foglalt le a végrehajtó, és az adós nem tett kifogást, viszont fel tudja mutatni bíróságon ezeket a pénzbeli adatokat a papírok alapján.
Létezik az, hogy a bíró azt mondja, "hát bocs, én nem olvasom el a keresetet, nem tett kifogást, nem kellett volna kómában lenni ember!"?
Ez sem valos. Aki komaban fekszik, az ellen nem fognak vegrehajtast foganatositani, es meg egyszer, egy vegrehajtas nem 2 het alatt fut le, boven van ido a leveleket valakinek atvenni es intezkedni.
Tudom, most jon az hogy 'jo de akkor kepzeljuk el hogy de megis es akkor mi lenne, ugye hogy szerintetek is vissza lehet vonatni', de nem, a jog nem igy mukodik hogy percenkent talalsz ki valami ujabb korulmenyt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!