Egy büntető eljárás alatt, amikor a tanúkat hallgatják ki, a bíró ha nem bíróságon hanem személyesen hallgatja meg a tanúkat vagy ha kiskorú akkor szüleit is ugyebár, mondhat részleteket az ügyből a tanúknak ha kérdezik?
Figyelt kérdés
A tanúk ismerhetik a részleteket az ügyből, vagy azokról a bíró vagy egyéb más kihallgató ember nem beszélhet?2020. szept. 3. 13:12
1/2 anonim válasza:
A tanú az nem kérdezhet. A tanú csak a kérdésre válaszol.
Olyat el tudok képzelni, hogy a tanú nem érti a kérdést, visszakérdez, újra meg kell fogalmazni neki. De a bíró/ügyész/ügyvéd nem fogja neki megmagyarázni, hogy miért pont arra kíváncsiak.
Megkérdezhetik azt is, hogy milyen időjárás volt, mikor azt a cselekményt látta. És ennek is lehet jelentősége, mert ha azt mondja, hogy száraz idő volt, pedig esett az eső, akkor máris tudják, hogy ez a tanú nem volt ott (=hazudik), vagy olyan szenilis, hogy nem vehető figyelembe, amit mond.
2/2 anonim válasza:
A tanú csak tanú. Az eljárás részletei nem tartoznak rá. A bíró nem fogja az ügyet elé tárni. Elé tár olyan dolgokat, amiknek a megismerése által akár a tanú pontosabb, világosabb vallomást tehet, de csak mert a tanú kíváncsi valamire, arra nem fog senki neki választ adni. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!