Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A koronavírus előtt tilos...

A koronavírus előtt tilos volt bemenni egy boltba úgyhogy eltakart arccal most miért engedélyezett?

Figyelt kérdés

A koronavírus előtt tilos volt úgy kimenni az utcára vagy bemenni egy boltba vagy bárhova hogy eltakart arccal hogy a személyiség felismerhetetlen tilos volt hallottam hogy van ilyen szabály.


2013-ban már azért megállítottak a rendőrök ha este kapucniban mentem ki egyből mondták hogy vegyem le a kapucnit maximum a baseball sapka maradhat.


De most meg azokat büntetik akiknek nincs álarcuk ,most akkor módosult ez a törvény?


A koronavírus után csak úgy simán kimehettek az utcára vagy dolgozhatok maszkban?


Én majd maszkban szeretnék dolgozni ilyen fekete menő maszkban de ha véget ér a vírus akkor már nem dolgozhatok maszkban?



2020. aug. 20. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem csak a bankokban és a dohányboltokban volt ilyen szabály.

Meg azért itt is tágabban értelmezhető, az eltakarás alatt gondolom azt értik, ha valaki bukosisakban, simaszkban stb megy be, azért egy szájon, orron lévő maszk még nem feltétlen tesz felismerhetetlenné.

2020. aug. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Ja, régebben tesómat is felszólították bankban, hogy vegye le a sálat az arcáról. Neki amúgy eléggé brutális, sorozatgyilkos kinézete van, így nem meglepő..
2020. aug. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 belapus ***** válasza:
52%

A megfelelő minőségű és helyesen viselt maszk használata nagy mértékben csökkenti a vírus továbbadásának lehetőségét.

Kormányrendeletben szabályozták a maszkviselési előírásokat.

Most az utcán - egyelőre - nem kell feltenni.

Amennyiben a munkahelyeden kifejezetten nem tiltják, dolgozhatsz maszkban, de a munkaadó akár el is rendelheti ezt.

2020. aug. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Látszatintézkedés, hogy azt higgyék az emberek, járvány van. Miközben fél év alatt az ország lakosságának 0,05%-a betegedett meg.
2020. aug. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
Ez egy olyan járvány, ami csak a médiában létezik. Amúgy senki se látta.
2020. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sima boltba eddig is be lehetett menni szerintem maszkban, csak a bankokon látok olyan piktogramot, hogy a sapkát/sisakot le kell venni. Ja és utcán kapucnit viselni sem tilos, hacsak nem valami olyan környéken laksz, ahol sok a vagyonellenes bcs., aztán már rögtön be van mindenki szarva ha valami van az ember fején - csak mert írtad h ezért szóltak. De a kapucniért nem volt joguk szólni.
2020. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!