Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakcimkartya ervenytelenitese?

Lakcimkartya ervenytelenitese?

Figyelt kérdés

Tulaj megirta a papirt okmanyirodaba hogy mar nem lakik itt az a szemely aki eddig itt lakott,ez volt tegnap.

Mennyi ido mire hivatalosan kijelentik?


2020. aug. 4. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz rövid ügy.


Öt éve érkezett egy ajánlott levél, idegen névre, de a lakcímemre. Visszaküldtem. Aztán még egy érkezett.

Bementem az okmányirodába, hogy megtudjam, valaki bejelentkezett-e a tulajdonomban álló ingatlanba, aminek egyedül vagyok a tulajdonosa, és egyedül én v agyok bejelentve. Az ügyintéző azt mondta, hogy igen, más neve is szerepel a lapomon. Kértem, hogy mondja meg a nevét, mutassa meg a lapomat és adjon róla igazolást.

Azt mondta, hogy nem teheti meg, mert SZEMÉLYISÉGI JOGOKAT SÉRTENE!

Ügyvédhez kellett fordulnom, hogy töröltessem.

2020. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lakcím fiktiváltatás hivatalosan 30 nap, gyakorlatban nekem 2006ban (akkoriban még kényszerkijelentkeztetés volt) 8 nap alatt megjött a jegyzőtől a végzés (nem tudom #1, neked minek kellett ehhez ügyvéd)


Ha a lakásvételnél az eladó azt nyilatkozta a szerződésben, hogy ki fog kelentkezni, az egy 2 perces művelet a kormányhivatalba

2020. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1, a te eseted tök más, hiába hozod ide.


Kérdezö, ha megírta a tulaj a papírt, akkor azonnali a dolog, beviszi a gépbe és kész. A lakcímváltozás nem nagy cucc, a legmacerásabb része a tulajdonosi aláírás.

2020. aug. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN ***** válasza:

"a legmacerásabb része a tulajdonosi aláírás."


Ami azért érdekes hogy a hivatal ezt megköveteli, miközben mindenkinek kötelező 3 munkanapon belül bejelentenie a lakcímváltozást. Az ideiglenes és az állandó változását is.


Egyébként régen 5000 ft volt valakit kijelentetni saját ingatlanból azóta ez ingyenes lett. A földhivatalból beszerzett tulajdoni lap birtokában ezt bárki megteheti.

A változás a rendszerekben adatbázisokban nagyjából azonnali!

Az hogy a régi (érvénytelenített) lakcímkártyát mikor és hogy tudják bekérni az illetőtől meg egy teljesen másik kérdés.


Ha rendőr igazoltatja az illetőt és megnézik a rendszerben és azt találják hogy vissza van vonva akár el is vehetik a lakcímkártyát.

(Nem véletlen hogy már külön lett szedve a lakcím kártya a személyi igazolványtól (utóbbit nem lehet elvenni!!!).

2020. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4, ha tartózkodási helyről van szó, akkor senki nem nézi. Én jártam így, hogy elmotyóztam, tudtam, hogy a tulaj intézte a kijelentést, így nem foglalkoztam vele. Kb két és fél évig mászkáltam úgy a lakcímkártyával, hogy a tartózkodási már nem élt, mindenhol jeleztem, hogy az állandót írják be.

Egyetlen helyen kötöttek bele; egy kezdő ügyintézö kislány, hogy márpedig ö azt írja, ami a kártyán van. De amúgy hivatalos helyen se érdekelt senkit.

2020. aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EagleHUN ***** válasza:

#5 valóban ha szerepel rajta állandó lakcím is akkor valószínű senkit nem fog érdekelni hogy van mellette egy "érvénytelen" ideiglenes.

Itt inkább azok az esetek érdekesek ha nincs állandó, vagy éppen az állandót szünteti meg a tulajdonos.

2020. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tartozkodasi helye volt csak.itt az illetonek
2020. aug. 4. 11:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!