A hagyaték részét képezi-e az én különvagyonomba tartozó nagyértékű dohányzóasztal?
A férjem nemrég hosszú betegség után meghalt. A házasság előttről van egy nagyértékű dohányzóasztalom.
Az előző házasságából a férjemnek van egy lánya, aki kérte az ingóságok leltározását. Ez a dohányzóasztal a hagyaték része-e?
Nem. Ha tudod valahogy bizonyítani, hogy az a házasságotok előtt lett a tied, akkor természetesen nem a hagyaték része - éppen ezért nevezik különvagyonnak.
Ehhez szerintem elég egy régi fénykép, ami még a házasságotok előtti külön életedből való, amin látszik, vagy a rokonaid nyilatkozata, hogy azt az íróasztalt te vetted, örökölted még a házasság előtt stb.
Ha örökölted, akkor meg lényegtelen, hogy mikor, mert az eleve különvagyonnak számít amit te örökölsz és nem közösen szerzitek vagy kapjátok. Ahogy ha ajándékba adták kizárólag neked és nem kettőtöknek, akkor is csak a tied és nem a hagyaték része.
Kérd, hogy vegyék ki a hagyatéki leltárból, mert az a te saját tulajdonod volt!
A jogszolgáltatásnak annyi értelme van, amennyit a törvényhozó beletesz.
Tényleg olvasd el figyelmesen a cikket, nagyon részletesen leír mindent.
#5 A cikkben amit betettél ez is szerepel:
"A konkrét felvetés kapcsán kevésbé érdekes, de különvagyonnak számítanak a személyes használatra szolgáló szokásos dolgok, például a ruházat, a mobiltelefon, de akár egy laptop is. S ami még fontos: a korábban esetleg a különvagyon részét képező, de a mindennapi közös életvitelt szolgáló szokásos mértékű berendezési és felszerelés tárgyak – mint például a lakás bútorzata, a konyhafelszerelés – öt évnyi házasság után közös tulajdonná válnak, de ugyanez már nem igaz például egy értékes műgyűjteményre."
Egy értékes dohányzóasztal éppen olyan, mint az említett műgyűjtemény lenne. Ne egy szimpla asztalra gondolj ilyenkor, hanem egy több százezer forintot érő bútordarabra. Persze ha a kérdező bútora nem ebbe a kategóriába esik csak ő érzi különösen értékesnek, az más dolog.
de ha mondjuk egy 350 ezret érő váza lenne amiről beszélünk, az sem képezné a közös vagyon részét, még akkor sem ha egy váza és így a lakás berendezésének része.
Fordított esetben, ha ez az értékes bútor az elhunyt különvagyona lett volna, akkor éppen az örökös ragaszkodna ahhoz, hogy nem a ház normál bútorzatának a része.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!