Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Snapchaten titokban screenelt...

Snapchaten titokban screenelt képeket és üzeneteket illegális közzétenni és azzal zsarolni?

Figyelt kérdés
Fel tudják használni ellenem? Van valami jogi lépés lehetőség? A topicból is látszik, hogy szexuális tartalmú képekről is szó van. Köszi!
2020. júl. 12. 22:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
75%
Tiltsd le, de a felhasználó nevet mentsd le. Nem hiszem, hogy kirakja, azt se hogy van nála. Ha megteszi feljelented. Ennyi.
2020. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Letiltás megtörtént... szóval megmondani nem tudom neki, hogyha bármit is kezd akkor rendőrségre megyek. Esetleg másik accból. De ez olyan dolog, hogyha kikerül, akkor a rendőrségi feljelentés nem teszi meg nem történtté... :(
2020. júl. 13. 12:25
 13/34 anonim ***** válasza:
41%

9: tényleg nem lehet. A segédprogramokat is kiírja, ha fotózol. Csak úgy tudod, hogyha másik telefonnal fotózol vagy gépre telepítetted emulátorba a snappet és képernyőt rögzíted

De egy 18 alatti lány aki ilyenekkel akar fenyegetni ilyet nem tud:)

2020. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező számodra meg legyen tanuló pénz. Lehet egymással szexuális tartalmat küldözgetni, nincs ezzel semmi baj csak az arcod sose szerepeljen rajta.
2020. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Van telóra olyan program, amivel lehet menteni láthatatlanul a képet. Adja magát minden lépés, nem kell hozzá programozni se. Szóval el tudom képzelni, hogy mentette. Felhasználónév mentve van, tudok neki írni másik snapről. Lehet ezt kéne tennem.
2020. júl. 13. 12:29
 16/34 anonim ***** válasza:
Nincs olyan program. Minden program ugyanazzal a technológiával rögzíti a képet, mert máshogy nem is tudja. :)
2020. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
36%

Jajj istenem. Már megint egy pasi aki megbánt utólag valamit?! Férfi vagy kérdező? Ha jól értelmezhető a leírásod alapján, neked pedig egy 18 éven aluli személyről voltak / vagy vannak képeid? Őszintén én inkább ku$$olnék a helyedben, ugyanis a pedofil- nak minősített felvételek tárolása önmagában is büntetendő. Nézz utána, mit kapsz érte ha tárolsz ilyeneket a gépeden. Enyhítő körülmény ha nem tudtad hogy az illető 18 év alatti és utólag derült ki. A kommenteid alapján egyébként megkérdezhetem miért küld egy felnőtt férfi egy 18. Év alattinak szexuális témájú felvételeket??! Normális vagy??!


Egyébként kérdésedre válaszolva minden eset más és más. Most ezt felnőtt emberekre értem akik 18. Életévüket betöltötték!!

Lásd például: napos*zar esete. Ott van rengeteg ember képei, videói például feltöltve. Azokat tudtommal még soha nem kapták el úgymond, hiába a rengeteg feljelentés ellenük!


Ha én teszem azt screenshotolok valamit ami valahol publikusan van feltöltve... Például egy 33 éves férfi részegen a Facebookon pózolt... Screenshotolom, majd feltöltöm a sajátomra. Na ebből soha semmi nem lesz. Mivel publikusan volt feltöltve.

Ha például.valaki az én email cimemet ,,feltörné,, és onnan jogtalanul letöltené magának a képeket utána valahol publikálná na abból lehetne feljelentés.


Egyébként bármiért lehet tenni feljelentést, csak kérdés elutasítják e "bűncselekmény hiányában" úgymond... Vagy foglalkoznak az üggyel.


De most te küldted azokat a képeket nem? Önként küldted át?

Akkor?


Szerintem gondold át mégegyszer mielőtt pattogsz. Gondolom senki nem tartott stukket a fejedhez hogy te küld át magadról azokat a képeket amiket te készítettél.... Máskor megfontoltabb leszel.

2020. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Na most elolvastam a kommented mégegyszer kérdező!

Azt írtad:

"Ő 18 év alatti".

Tudod te hogy miről beszélsz egyáltalán?! És te erről tudtál vagy utólag derült ki? 1-5 év a büntetési tétele ha jól tudom. Küldj neki még képeket nyugodtan, szerintem te fogod a dutyiban végezni, pedofil állat!!!

2020. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Küldj neki még ( szexuális témájú) képeket nyugodtan, szerintem te fogod a dutyiban végezni, pedofil állat!!!
2020. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Te meg miről beszélsz?! 14 év fölöttivel nincs semmi gáz...

Ettől még butaság volt küldeni neki..

2020. júl. 15. 00:31
1 2 3 4



Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!