Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Otthon végzett betegápolási...

Otthon végzett betegápolási idő szolgálati időnek számít?

Figyelt kérdés
Négy évig gondoztam otthon nagyapámat. Ezalatt hivatalosan is betegápolási díjat kaptam az államtól havi 42 ezer forintot mivel halmozottan fogyatékos személyt ápoltam. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a 4 év otthon ápolási tevékenységet figyelembe veszik-e a rokkant nyugdíj megállapításánál?

2020. júl. 10. 03:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A szolgálati idő a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény fogalma.

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló törvény szerinti

biztosítási időbe beleszámít.


2. § (1) * Megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira jogosult az a kérelem benyújtásakor 15. életévét betöltött személy, akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű (a továbbiakban: megváltozott munkaképességű személy), és aki *

a) * a kérelem benyújtását megelőző

aa) 5 éven belül legalább 1095 napon át, *

ab) 10 éven belül legalább 2555 napon át vagy *

ac) 15 éven belül legalább 3650 napon át *

biztosított volt;


3) Az (1) bekezdés a) pontja szerinti biztosítási időbe be kell számítani *

a) * a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, csecsemőgondozási díj, az örökbefogadói díj, gyermekgondozási díj, álláskeresési támogatás folyósításának az idejét,

b) * a rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj, rehabilitációs járadék, egészségkárosodott személyek szociális járadékai és a kivételes rokkantsági ellátás kivételével a megváltozott munkaképességű személyek ellátása folyósításának idejét,

c) * a nyugellátásra jogosító szolgálati idő és nyugdíjalapot képező jövedelem szerzése céljából a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény 2020. július 1-jét megelőzően hatályos 34. §-a szerint kötött megállapodás alapján szerzett szolgálati időt, amennyiben a megállapodást 2011. december 31-éig megkötötték,

d) * a gyermekek otthongondozási díja és az ápolási díj folyósításának idejét.


A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló törvény: [link]

2020. júl. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen


annak számít


sokan vissza is élnek ezzel


rengetegen papiron ápolják idős anyukat nagyanjukat, akár évtizedekig, mközben nem ápolják.

De ezzel szereznek annyi szolgálati időt hogy kapjanak nyugdíjat ha elérik a nyugdijkorhatárt


100 ezreknek igy van nyugdijja nálunk

0.0 munkával

2020. júl. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dudok Andrásné ***** válasza:
Én a kérdést nem értem.Egészségesen ápoltál beteget,vagy rokkantként??Vagy eddig egészséges voltál,míg beteget ápoltál és most akarsz rokkannyugdíjas lenni??
2020. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!