Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Németországban ilyen...

Ha Németországban ilyen komolyan van véve, hogy tilos a torrentezés, akkor, ha egy németországi IP-című VPN-el torrentezem pl. Magyarországról, megbüntethetnek ott érte valakit úgy, hogy nem is tud arról, hogy "mi folyik" az IP-címén?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1054..


A linkelt kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, amit kiírtam.


2020. jún. 19. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Mi van?
2020. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha egy németországi VPN Ipjével torrentezel akkor a VPN ipjét látják, nem a tiéd. Bonyolult, mi?
2020. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó. Sikerült értelmezni a kérdést? ;) Azt kérdeztem, hogy mivel - az én magyar IP-címemet elfedi egy NÉMET ip-cím... amelynek nyilvánvalóan van egy "üzembentartója"/tulajdonosa... Mivel látják, hogy az a NÉMET ip-cím torrentet "forgalmazott"... Ezért ŐT megbüntethetik-e. Úgy, hogy nem is tudott arról, hogy esetleg mi történt az ő hálózatán. Még a kérdésbe is beleírtam ezt, hogy ne lehessen félreértés/szövegértési nehézségekkel küzdő emberek is megértsék.

Ja, 2 zöld pipád van, mindent értek. :D

2020. jún. 19. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A jobb VPN szolgáltatók semmit sem naplóznak, mert olyan országban van a székhelyük, ahol ezt megtehetik, pl. a NordVPN Panamában.

Ha német hatóságok bírói végzéssel követelik egy ip címük felhasználóinak adatait, akkor is azt mondják, hogy bocsi az ügyfeleinkről semmit sem tudunk, mert ránk a panamai törvények vonatkoznak, semmit sem naplózunk.

2020. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Sztem hiába magyarázod neki.
2020. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4: köszönöm, rányomtam a válaszodnak megfelelő jelre.

#5: úgyszint :D

2020. jún. 19. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az IP címet nem lehet hazudni, azt az internet szolgáltató adja. A VPN szolgáltatódnak van Németországban szervere, fizet egy IP cím csomagért egy internet szolgáltatónak, kap pl. 10000 IP címet, amiket át tud irányítani a VPN felhasználóknak, ez lesz a te publikus IP címed. Ezeket az IP címeket csak ez a VPN szolgáltató használja, más nem. Olyan lehetséges olyan, hogy a te publikus IP címedet (amit az internetről láthatnak) veled egy időben egy másik VPN felhasználó is használja, de olyan nem lehet, hogy ugyanazt a címet egy otthoni, vagy mobil titkosítatlan kapcsolattal netező is használja. A kérdésedre a válasz: Nem.
2020. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Torrentezni Németországban sem bűn és a világ más országában sem.

Illegálisan fel- vagy letölteni jogvédett tartalmat, na, az büntetendő.

2020. nov. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!