Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosult vagyok az aktív...

Jogosult vagyok az aktív korúak ellátására?

Figyelt kérdés

Most járt le az álláskeresési járadék folyósítása, kaptam is igazolást, amivel igényelhetem az aktív korúak ellátását, viszont itt azt írják, hogy: "Az aktív korúak ellátására való jogosultság tekintetében akkor nem biztosított a megélhetés, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át és vagyona nincs." [link]


Szóval jól értelmezem, hogy ez csak legruppótlanabb embereknek jár?



2020. jún. 8. 19:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismét #7:


Egyébként a közös háztartás alapkérdése hogy az ingatlan amiben laktok, albérlet -e vagy közös tulajdon, vagy csak valamelyikőtöké.


Ha albérlet vagy csak valamelyikőtöké, akkor kizárva a külön háztartás.

Ha közös tulajdonú az ingatlan, akkor nyilatkoznod kell hogy külön háztartásban éltek.


Én két évig pumpoltam állam bácsit, úgyhogy értek hozzá valamelyest. XD

(vannak trükkök)

2020. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#7


A munkahelyem, ahol dolgoztam bezárt a vírus miatt. Már kezd éledezni, de nem tudom mikor tudnak visszavenni, addig azért jó lenne valami. Anyámé a ház.


#10


[link]


Akkor itt a vagyonnyilatkozatnál nem kell beírni muterom házát (amiben ugye most élünk) meg a számlájára vonatkozó adatokat, vagy be kell írni csak nem befolyásolja? Meg tudom hülye vagyok, de még mindig nem értem, hogy "pénzforgalmi számlán kezelt összeg" részhez azt kell beírni, hogy mennyi pénz van a számlámon vagy, hogy havi szinten mennyi pénz érkezik rá valamilyen forrásból.


Egyébként régen kaptam pár hónapig, és a határozatban azt írták, hogy "A beadvány szerint nevezett keresőtevékenységet nem folytat, egyedül él a fenti címen." Csak akkor ez úgy volt, hogy egy ügyintéző átlapozta a papírt közben kérdéseket tett fel és kihúzgálta, amit nem kell kitölteni. Csak most a szigorítások miatt nem tudtam beszélni ügyintézővel, ha nem aki osztja a sorszámot a kezembe nyomta a papírt és mondta, hogy töltsem ki, aztán hozzam vissza.


Egy másik keresztkérdés: Tesómnak itt van az állandó lakcíme a tartózkodási helye máshol van, a gyereke viszont ide van bejelentve, mivel tavaly született és automatikusan ide jelentették be. Róluk kell nyilatkoznom?

2020. jún. 9. 18:33
 13/21 anonim ***** válasza:

Figyelj!


"de nem tudom mikor tudnak visszavenni, addig azért jó lenne valami. "


Ha ezt komolyan is gondolod, akkor jelentkezz közmunkára.


Fel fognak venni.

2020. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

A TB támogatás igénylésénél ezt írja:


Közeli hozzátartozónak számít:  a házastárs, az élettárs;

 a 18. életévét be nem töltött gyermek vonatkozásában a vér szerinti és az örökbe fogadó szülő, illetve a szülő házastársa vagy élettársa;

 a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező;

 a huszonhárom évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató;

 a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti gyermek, örökbe fogadott gyermek, mostohagyermek és a Ptk. szerinti gyermekvédelmi nevelőszülő által e jogviszonya keretében nevelt gyermek kivételével a nevelt gyermek (a továbbiakban: nevelt gyermek),

 korhatárra való tekintet nélkül a tartósan beteg, az autista, illetve a testi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos vér szerinti, örökbe fogadott, mostoha-, illetve nevelt gyermek, amennyiben ez az állapot a gyermek 25. életévének betöltését megelőzően is fennállt (a továbbiakban: fogyatékos gyermek).

2020. jún. 10. 09:00
 15/21 A kérdező kommentje:

Sőt, itt ilyet ír:


A nagykorú ügyfél jövedelemmel nem rendelkezik, szüleivel és kiskorú testvérével él közös háztartásban, egy lakcímen. Aktív korúak ellátása iránti kérelmének előterjesztésekor igazolnia kell-e az egész család jövedelmét?

Nem, mert a nagykorú „gyermek” vonatkozásában a szülők és a testvér nem minősülnek közeli hozzátartozónak az Szt. szabályai alapján. Kérelmének elbírálása során csak saját magát és a saját jövedelmét lehet figyelembe venni.


[link]

2020. jún. 10. 09:11
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak a magadra vonatkozó részt kell kitölteni. Nem kell anyukádat beleírni. Ha nincs jövedelmed, kihúzod, nulla, ha nincs ház a neveden, nem számít, hogy anyukádnak van, kihúzod, nincs házad. Ha van autód, akkor azt a részt kitöltöd. Ennyi az egész.
2020. jún. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
És a "pénzforgalmi számlán kezelt összeg" részhez mit írjak?
2020. jún. 10. 19:49
 18/21 anonim ***** válasza:
Van számlád? Van rajta pénz?
2020. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, van számlám és van rajta pénz.
2020. jún. 10. 22:54
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor odaírod nekik, hogy mennyi pénz van a számládon. Mellesleg ilyen régen nem volt. Meg hülyeségnek is tartom. Képzeld el, hogy pont megkapod a fizetésedet, amiből hónap végén nem marad semmi...Nem is értem...
2020. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!