Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabályosan jár-e el a munkált...

Szabályosan jár-e el a munkáltatóm, ha több fizetést ad tévedésből?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm elszámolta az óráimat az én javamra, és ez most derült ki (új dolgozó vagyok ezért nem voltam tisztában a pontos keresetemmel, mivel pótlékokat is kapok), és sem szabadság kiírását, sem pénztárba való befizetést nem fogad el térítésként, csakis azt, hogy két szombaton alapórabérért menjek be ledolgozni, miközben a többieknek a napot 100%-os pótlékkal számolja el. Van szerződésem, nem feketén dolgozok, csak kicsit fure, hogy egy műszak létszámának rontották el... Kérem, aki hasonló helyzetben volt, és azokat is, akik jogi forrásra tudnak hivatkozni, segítsenek!

2020. jún. 4. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha valóban többet kaptál akkor igen
2020. jún. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a többieknek pótlék jár, akkor neked is. Azaz a szombati munkavégzést elrendelheti, de ugyanolyan mértékben kellene csökkentei a „tartozásod”, mint amennyit másoknak kifizet.
2020. jún. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kérdés az egyeshez: ehhez van valami forrás? Mert visszafizetésről tudok, de lefolgoztatásról nem.
2020. jún. 5. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Házon belül simán.... Ha szeretnél ott maradni ne erőltesd.
2020. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!