Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek szerintetek? lent...

Mit tegyek szerintetek? lent irom le

Figyelt kérdés
rendeltem jófogáson egy telefont,2020.05.11-én.szval 16 napja, és a felét elutaltam a tagnak.(20ezer) és elvileg még aznap feltette postára. kértem hogy küldje el a csomag azonositóját,hogy megnézzem hogy hol van, de nem válszolt azóta. törölte a hirdetést,és a levelezés is törlödött... csak a neve és a számlaszáma van meg a tagnak,semmi több. nem lehet megnézni valahol a telefonszámát esetleg? valamit tudok csinálni? ha bemegyek a rendörségre feltudom jelenteni? mennyibe kerülne?

2020. máj. 27. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bemehetsz a rendőrségre - sőt, azt is kell tenned, de sok jóra ne számíts.

Sajnos nagy valószínűséggel átvertek. Soha ne fizess előre ha nem komoly cégről van szó, csomagot is fel lehet adni utánvéttel, vagyis hogy csak akkor kapod meg a postán vagy a futártól, ha kifizeted. belekerül egy ezresbe, de megéri.

Tegyél feljelentést, hogy legalább mást ne tudjon átverni. A számlaszám alapján legalább le tudják nyomozni és az átutalásod is ott lesz.

Egy barátunk órát "vett" ugyanígy, 40 ezret bukott az ügyleten.

2020. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szólsz a szüleidnek, és elmentek együtt a rendőrségre. Ezt teheted.
2020. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Komolyan töröltetted a válaszom, mert leírtam, hogy 13 évesen nem mehetsz egyedül feljelentést tenni, és hogy legközelebb kérd ki a szüleid véleményét, ha idegeneknek utalsz ennyi pénzt? Ne haragudj, ha megsértettelek ezzel.
2020. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem bántottál meg 3-as, véletlen töröltem.

nem lehet otthone valahogy megszerezni a telefonszámát ha tudom a nevét,és a számlaszámát?

2020. máj. 27. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakadj már le erről a telefonszámról, úgy se mennél vele semmire. Majd szerinted leáll veled bájcsevegni miután átvert?
2020. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem teljesítés miatt kérd a bankodat az átutalásod visszahívására, ehhez küldd nekik a bizonyítékokat.

Ha a visszahívás nem lesz sikeres (mert nincs a számlán pénz), akkor pedig simán online tegyél feljelentést, abba írd be azt is, hogy elsőként a pénz visszahívását próbáltad.

epapir.gov.hu-n címezd a lakhelyed szerinti városi/kerületi rendőrkapitányságnak.

Ne is akarj jogászkodni (bízd rájuk a cselekmény jogi minősítését), csak írd le, hogyan károsítottak meg, csatolj hozzá mindent.

2020. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem teljesítés miatt kérd a bankodat az átutalásod visszahívására, ehhez küldd nekik a bizonyítékokat."


Ilyen max a mesében van, hogy bemondásra visszautal a bank.

2020. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

“ Mi az a visszahívás?

Az átutalási megbízás teljesítését követően, az indító félnek lehetősége van az átutalt összeg visszahívását kérni annak érdekében, hogy az átutalt összeg visszautalásra kerüljön az indító fél számlájára.”

forrás: [link]

2020. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2020. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen
2020. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!