Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Japán házassági vízum?

Japán házassági vízum?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy melyik opció a jobb választás, ha még itthon megkezdjük a házassági folyamatot, vagy elég akkor, miután már kiutaztam Japánba? Esetleg ha valaki tapasztalt ebben, megköszönném, ha leírná a folyamatot.

2020. ápr. 29. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Hol akartok összeházasodni?

Ha Magyarországon, akkor érdemes még ott megszerezni a vízumot, ha Japánban, akkor értelemszerűen csak utána tudjátok elkezdeni.

2020. ápr. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak a papírmunka részéről lenne szó.
2020. ápr. 30. 08:22
 3/8 anonim ***** válasza:

A papírmunka is attól függ, hogy hol házasodtok össze :P


Mielőtt leírok egy rakat infót, azért rákérdezek: a párod japán állampolgár?

2020. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy hol egyszerűbb a folyamat, de gyanítom, hogy mindkét opció ugyanolyan. Igen, japán állampolgár!
2020. ápr. 30. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg mindkét országban időigényes. Én Japánban házasodtam anno, nem minden részletre emlékszem, de leírom, amire még igen:


Turista vízummal mentem ki, ugye ezzel 90 napot lehet az országban tölteni, célszerű retúrjegyet venni, mert Japánban kérhetik a reptéren. "Üdvözöljük Japánban, mikor tetszik hazamenni?" :P


Maga a házasság viszonylag egyszerű, a japán féltől két dokumentumot kérnek:

婚姻届

戸籍謄本


Neked pedig kelleni fog az útlevél, és egy igazolás, hogy nem vagy még házas (ezt a tokiói magyar nagykövetség állítja ki).


Ha ez megvan, akkor bementek a városházára, leadjátok a papírokat, ők leellenőrzik (nekünk ez kb 2 óra volt, addig elmentünk ebédelni :D), és ha minden stimmel, akkor pár nap múlva érkezik postán a hivatalos papír, hogy házasok vagytok. (Ezt a magyar nagykövetségnek is célszerű elküldeni, mert ők tudják honosítani, hogy Magyarországon is érvényes legyen a házasság.)


Utána mehetsz a bevándorlási hivatalba egy kitöltött "change of status of residence" nevű dokumentummal, meg a hozzá csatolandó egyéb papírokkal, erről bővebben angolul itt:

[link]


Ez az a rész, ami sokáig tart, 1-2 hónapot simán ülnek rajta, rosszabb esetben lejár közben a 90 napod, de azt meghosszabbítják a bevándorlási hivatalban, hogy az elbírálás végéig Japánban maradhass.


Kb ennyi, ha maradt még kérdés, szívesen válaszolok :)

2020. máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, ugyanezt a mutatványt fogom akkor ezek szerint megismételni :)
2020. máj. 1. 10:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Még talán annyi kérdésem maradt, hogy ezzel a vízummal lehet munkát vállalni?
2020. máj. 1. 10:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, házastársi vízummal korlátlanul tudsz dolgozni.
2020. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!