Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki pl. lop egy pl...

Ha valaki pl. lop egy pl 2300. forintos gyógycseppet dm-ből, amit nem vesznek észre csak később, akkor is ügyet csinálnak belőle?

Figyelt kérdés

Ha amikor elment, akkor majd néhány perc mulva látják, hogy hiányzik a cseppből egy, és 10 perce még megvolt, a közbe az a vásárló vitt el egyet, mert ott is nézegetett csak nem volt gyanús és a biztonsági őr pedig lehet nem azt a kamerát nézte, vagy a kamera látószöge pont nem látta be. Utána már nem tudnak menni, annyi az egész, hogy rendőrségnek szólnak és a többi kamera ami rögzítette a személyt, arról adnak felvételt a rendőröknek és azok posztolják neten a rendőrségi oldalon, hogy ki ismeri-e fel.


De vajon egy 2300 forintos cseppből, ha ott nem érték tetten, képes a bolt tuajdonos rendőrségre járkálni vagy nem érdekli, máskor jobban figyelnek a személyezek esetleg a boltba?



2020. ápr. 28. 22:47
1 2
 1/11 sörpocak ***** válasza:
76%
Ha nincs róla felvétel és nem is értek tetten, akkor onnantól kezdve egyik szava a másikéval szemben és nem tehetnek semmit. 10 perc elteltével amúgy is ágon-bokron túl van az adott személy.
2020. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Kedves kérdező, ebben az országban gyilkosok kapnak e év börtönt, meg 20 millió Ft kártérítést mert hideg volt a sitten a kávé! Szerinted kit érdekel a 2300 Ft -,os csepp aminek van beszerzési ára max 1000 Ft?? Igen, a kutyát sem
2020. ápr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy ezért rendőrségre. De megjegyzik a lopósokat és legközelebb figyelni fognak.
2020. ápr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
50 ezer alatt bármit lehet lopni, nem lesz belőle semmilyen ügy se, pillanatnyilag ez a hatályos törvény, és ezt minden tolvaj tudja is és használja is, aki meg nem tudja, az rákérdez, és megmondják neki.
2020. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyszer egy biztonságiőrrel beszélgettem az interspásban, jó fej volt, beszédes és elárult egy kulisszatitkot. Mégpedig, hogy ami kint a pénztár mellett volt rúd alakú csoki 119 forintért, annak 30 forint a beszerzési ára kb. Hogy nem szégyellnek rátenni többszörösen több hasznot?

Régen ruhapiacon alkalmazott voltam, a pólót amit 500 forintért beszereztük, 900 ért adtuk, nem 4 ezerért.

2020. ápr. 28. 22:59
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja és nem loptam semmit, nem azért kérdezem, csak megkérdeztem, mert állítólag valaki tegnap lopott egy cseppet és azt beszélték ma a dm es hölgek, hallottam ott voltam vásárolni.


Nem szép a lopás, de aki sokszorosan sok hasznot tesz rá, azt sem tudom sajnálni.


Egy 30 forintos beszerzésű csokit nyugodtan adhatnának 60 ért, nem 120 ért, és a vevőnek is jó, mert olcsó, a boltnak is, mert így is van hasznuk.

2020. ápr. 28. 23:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6: szerinted miből fizetik a bérleti díjat, a rezsit, az alkalmazottakat, stb? Nem tiszta haszon, amit rátesznek.

Nagyon gáz és buta hozzáállás, hogy lehet lopni, mert drága.


Egyébként 50 ezer alatt is foglalkoznak vele. Nálunk pár száz forintos újságokat lopkodtak az utcában ki a postaládákból. Nemcsak foglalkoztak a feljelentéssel, de el is kapták az illetőt.

2020. ápr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy foglalkoznak 50 ezer alatt is csak az szabálysértés. Ha elkapják, azért nem szokták lecsukni. Kap vagy 30 ezer forint bírságot.
2020. ápr. 28. 23:17
 9/11 sörpocak ***** válasza:
100%

"annak 30 forint a beszerzési ára kb. Hogy nem szégyellnek rátenni többszörösen több hasznot?"


Úgy, hogy még a saját költségeiket is rá kell tenniük, beleértve a veszteséges termékeket is, mert vagy annyira le kellett értékelniük, hogy végre eladhassák, vagy élelmiszereknek lejárt a szavatossága stb.

2020. ápr. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Le fogják szarni.
2020. ápr. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!