Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrök lefotózhatják...

A rendőrök lefotózhatják bárki iratait a saját mobiljukkal?

Figyelt kérdés

Több helyen is láttam már, hogy igazoltatásnál a rendőrök előkapják a mobiljukat, majd lefotózzák a személyit/útlevelet/lakcímkártyát.


Például nekem is lefotózták a reptéren amikor a hatósági karanténos papírt intézték. Engem személy szerint nem érdekelt, mert vitázni nem volt kedvem éjfélkor egy egész napos utazás után és siettem az utolsó vonatra is.


De ez miképp fér össze a GDPR-el, valamint bármely másféle adatkezelési szabályokkal/törvényekkel?

Hisz a rendőrök személyes telefonjaikkal bármi történhet, bárhol megoszthatják, védetlenül tárolják határozatlan ideig, de akár még ők is felhasználhatják.


Cégeket manapság már azért is perelnek, ha megosztják/vagy kiszivárognak klienseknek/vásárlóknak a nevük/lakcímük, szóval normál esetben az ember illegálisnak hinné ezt is.


Közben lehet teljesen legális az egész, csak éppen nekem nem tűnik annyira etikusnak.


Főleg hogy te nem fotózhatsz le egy rendőrt (ami jóval ártalmatlanabb), de ő egyenesen az irataidat is lefotózhatja. Vagy ez csak a koronavírus miatt lett engedélyezett, hogy minél hamarabb le legyenek írva az igazoltatott személyek iratai?



2020. ápr. 28. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyet láttál akkor azok nem igazi rendőrök voltak!
2020. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Személyek adatai*
2020. ápr. 28. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a saját mobiljuk és nem fotóznak, hanem az adatbázissal hasonlítják össze
2020. ápr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Ez hogy működik? Kamerával beolvassák az adatokat, majd az adatbázisban ellenőrzi az adatokat, hogy valós-e a dokumentum?
2020. ápr. 28. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Van egy “céges” telefonjuk, abba beírják vagy kamerával beolvassák az adatokat, és egy adatbázisból megnézik, hogy például köröznek-e. Teljesen törvényes a gyakorlat. Ha saját mobillal fotóznák, az nem lenne szabályos, hiszen magánszemélyként semmi köze nincsen bármi adatodhoz.


Rendőrfotózásra külön törvény nincsen, a PTK ide vonatkozó része a mérvadó (2:48 §), ami véleményem szerint egy abszurd módon buta törvény.

2020. ápr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akik leginkább betartják az adatvédelmi szabályokat azok a rendőrök.

Mégis ki mástól várhatnánk el, ha nem tőlük?


Kérdező, szvsz. nincs mitől tartanod.

2020. ápr. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Én nem tartok semmitől, csak érdekelt, hogy miféle okból fotózzák az iratokat, de így már értem. Köszi a válaszokat :)
2020. ápr. 29. 11:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!