Kisgyerekes szülő (tanár) beosztható érettségi ügyeletbe? Tudtommal NEM -és ha mégis beosztják és ő egyszerűen nem megy be a beosztás ellenére?
"Amúgy meg nem kellene hisztizni"
Az nem hisztizés ha megköveteli az ember a hatályos jogi szabályozás betartását. Uis a kisgyerekes szül beosztásának tilalma kormányrendeletben van rögzítve, nem légből kapott.
Ebben mi a hiszti?
Másik meg egy abszolút gyakorlati kérdés hogy fegyelmit azt lehet osztogatni, de attól még nem lesz ember, szóval mit érsz el vele? Semmit.
Meg aztán a mai tanárhiányos időkben óvatosan a feygelmikkel mert a tanár hamarabb talál új sulit, mint a suli új tanárt.
A gyerekekre a legkevésbé veszélyes a vírus, ezt mindenki tudja, aki egy kicsit is tájékozódik. Ha tanár vagy, feltehetően van diplomád, elvileg értelmiségi ember vagy, elvárható, hogy tájékozódj. Ez az egyik.
A másik, hogy ha biztosan tudod, hogy nem vagy beosztható, akkor abban az esetben, ha mégis beosztanak, a rendeletre hivatkozva megtagadod a feladatot. Ilyen egyszerű. Hogy-hogy erre nem jössz rá diplomás emberként, és a neten kérsz tanácsot egy nem túl magas színvonalú oldalon.
A harmadik, hogy ha jogos fegyelmivel elbocsátanak, nem biztos, hogy felvesznek másik iskolába, akármilyen nagy is a tanárhiány.
"A harmadik, hogy ha jogos fegyelmivel elbocsátanak, nem biztos, hogy felvesznek másik iskolába, akármilyen nagy is a tanárhiány.
„
És mi lenne a fegyelmis elbocsátás indoka? Hogy megtagadtam egy olyan beosztást ami eleve nem is jöhetett volna létre mert jogszabályba ütközik? Érdekes lenne.
De nem lesz itt elbocsátás. ... dehogy lesz.
"A gyerekekre a legkevésbé veszélyes a vírus, ezt mindenki tudja, aki egy kicsit is tájékozódik."
KIVÉVE AKKOR a kormányrendelet létrehozóit....
Kérdező, kíváncsivá tettél.
Milyen rendeletben szerepel olyan hogy kisgyermekes tanárt nem lehet az érettségire beosztani ügyeletbe?
Az érettségi lebonyolításáról az a rendelet jelent meg: [link]
Ebben nincsen semmiféle korlátozás arról, hogy felügyelőtanárnak vagy vizsgáztatónak kit lehet beosztani és kit nem. A korábbi évek rendeletei sem tartalmaznak ilyen korlátozást, mint egy pár évvel ezelőtti sem: [link]
Gyanítom hogy kevered a járvány alatti iskolabezárásnál az ügyeletre beoszthatóságot az érettségi alatti felügyelettel. A kettő nem ugyanazt jelenti.
A járvány alatt az iskolákban ügyeletet kell biztosítani. Viszont akinek kisgyermeke van, annak otthon kellene vele lenni - tehát ezért nem célszerű őt beosztani ügyeletesnek.
Az érettségi lebonyolítása és benne a felügyelet vagy vizsgáztatás azonban nem ügyelet. Az a munkaidő része, maga a tanár akkori munkáját jelenti. Hiszen nincsen párhuzamosan tanítás ÉS érettségi egy időben. Azok a tanárok akik éppen nem érettségiztetnek, azoknak akkor nincsen feladatuk, aznap a munkaidejükben egyéb teendőiket láthatják el. Ilyen szempontból a kisgyermekesség nem korlátozó tényező. Éppen úgy meg kell oldani a helyzetet, mintha a normál munkarend szerint kellene a tanárnak dolgoznia menni és közben valamilyen okból a gyerek meg otthon kell maradjon mert beteg vagy éppen szünet van az iskolájában, óvodájában.
Természetesen elvárható egy iskolavezetőtől, hogy szem előtt tartsa ha a kollégájának otthon kellene lennie a kisgyermekével. De jelen esetben azt kell elsődlegesen figyelembe vennie, hogy az idősebb tanárok vannak a járvány miatt veszélyben.
Vagyis nem teheti be az 55+-os kollégákat érettségire felügyelőtanárnak, mikor éppen őket kell védeni azzal, hogy be vannak zárva az iskolák. HELYETTÜK a fiatalokat KELL berakni felügyelőtanárnak. Akkor is ha kisgyereke van. A kisgyerekes tanárnak pedig lennie kellene annyi eszének hogy mindezt magától is tudja, érti és nem hisztizik miatta, hanem megy és teszi amit egy tanárnak tennie kell, megszervezi hogy legyen aki arra a pár órára vigyáz a gyerekére vagy megkéri egy olyan kollégáját, akinek nincsen olyan kisgyereke, mint neki, hogy vegye át helyette a felügyeletét.
Ha viszont a beosztás ellenére ez a kisgyermekes tanár nem jelenik meg és nem lesz ott felügyelőtanárként vagy vizsgáztatóként, akkor az fegyelmire okot adó eset. És teljes joggal küldik el az illetőt utána a fenébe az iskolából!
"ő egyszerűen nem megy be a beosztás ellenére" - akkor a diákjaival szúr ki.
Ha félted az egészséged, jó ELŐRE bejelented, hogy nem mész, hogy tudjanak helyettesíteni. Ez a minimum. Ha "csak úgy" nem mennél be, tuti elvárnám, hogy kirúgjanak!
"Ha viszont a beosztás ellenére ez a kisgyermekes tanár nem jelenik meg és nem lesz ott felügyelőtanárként vagy "
Oké. Akkor itt a pragmatikus életszagú megközelítés.
A kisgyerekes szülő bemegy az igazgatóhoz, a főnökéhez és ezt mondja:
Nézze főnök. Van két 5 év alatti gyerekem. A férjem dolgozik, a kölkökkel én vagyok otthon.
Ha engem berendel, akkor a kölköket nem tudom hova tenni.
Így két opció van:
- jövök ügyeletbe , de akkor jön velem a két visítozó rohangáló 5 év alatti kölök is akik 5 percenként pisi kaki éhes vagyok szomjas vagyok megütött lehúzta a bugyimat stb
- másik opció hogy nem jövök ügyeletbe...
Szerinted mit reagálhat erre? Oké jövök. A két gyerekkel. Aztán lesz ami lesz. De akkor ott érettségi nem lesz az tuti, mert ki érettségizik két vonyító gyerek mellett.
Na erre?
Kerdező eddig a gyerekeid és a te egészségedet féltetted...
Most meg az a problémád, hogy nincs aki vigyázzon rájuk...
Nem lett volna tisztessègesebb rögtön ezzel az indokkal előrukkolni?
S igen, a stílusod és a válaszaid alapján ez igen csak hisztizésnek néz ki...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!