Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hitler ha megnyeri a háborut...

Hitler ha megnyeri a háborut akkor jogilag nem lett volna bunöző? Vagy ha igen jogilag mi lett volna? Bepereli valamelyik Ország a nemzetközi jog szerint s szökésben levőnek számit? Vagy mi?

Figyelt kérdés
2020. márc. 5. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Háborút indítani sajnos jogilag nem számít bűncselekménynek :/ és a történelmet a győztesek írják. Erkölcsileg viszont az lett volna.
2020. márc. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ugy tudom elkövetett olyan bunöket is, amik a hadijog szerint is buncselekmények. Pl. olyan országok városát is bombázta, ami megadta magát. Mert Anglia és főleg a SZU esetében szo se volt megadásrol, de volt ország ami kapitulált. Erre mégis jöttek a bombázók...
2020. márc. 5. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Mindíg a hatályos törvények számítanak. Amit a nácik tettek, az a hatályos törvények alapján törvényes volt. Mint ahogy most is számos olyan dolgot tesznek a politikusaink, amik törvényesek, csak éppen nem erkölcsösek. Tehát ha megnyeri, akkor sok minden másképp alakult volna. Amúgy meg bíróság elé sem hétköznapi bűncselekmények miatt állították a nácikat, hanem háborús bűnökért.
2020. márc. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy rakat butaság az, amit kérdezel.


Mi az, hogy egy ország beperli Hitlert?

Miféle nemzetközi jog szerint?

Hol lett volna Hitler szökésben, Németországban?


Ezek oltári nagy baromságok.

2020. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg bíróság elé sem hétköznapi bűncselekmények miatt állították a nácikat, hanem háborús bűnökért."


Nem éppen. A nácik zömét emberiesség elleni bűnökért állították bíróság elé és végezték ki, vagy itélték szabadságvesztésre. Ráadásul, olyan bűnök alapján, amelyek korábban, mint fogalom, nem is léteztek.


"A főbűnösök pere 1946. október 1-jén ért véget, tizenkét vádlottat kötél általi halálra, hetet letöltendő börtönbüntetésre ítéltek, hármat pedig felmentettek. Tíz halálraítélten 1946. október 16-án hajtották végre az ítéleteket, Martin Bormannt távollétében ítélték halálra, Göring pedig október 15-én öngyilkos lett.


További hasonló pereket Németország egész területére kiterjesztve folytattak. Ezeken 1949-ig bezárólag hozzávetőlegesen 200 további személy került vád alá, köztük embereken kísérleteket folytató orvosok, a koncentrációs táborok parancsnokai és a nemzetiszocialista gyakorlatot támogató bírák."

2020. márc. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!