Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen részletekben kell...

Milyen részletekben kell kifizetni a perköltségeket, ha veszítünk?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az egyik faktoring céggel állunk peres viszonyban a lakás miatt, én meg anyu első fokon. Anya nyugdíjas én pedig még tanulok az egyetemen, de dolgozom mellette ahogy időm engedi.


Olyan alsó-közép osztály kategóriába vagyunk így. Valami 800.000 ft lesz a perköltsége amit ki kell fizetni ha veszítünk és mehet az ügy másodfokra.


Ezt milyen részletekben lehet megtenni? A NAV küldi ki és ők döntik el ezt a dolgot? Szokták engedni a részlet fizetést.


Kicsit aggaszt a dolog, nem szeretném ha emiatt ne tudnám befejezni az egyetemet, utolsó félévem a bsc-n... :(



2020. jan. 18. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben veszítettek polgári peres eljárásban, a bírósági ügymenetben felmerülő költségeket a bíróság felé kell megfizetni. (van lehetőség részletfizetésre, mérséklésére, választásra). A perköltséget a "nyertes" félnek kell megfizetni (ügyvédi díj, utazások), ezt már a nyertes féllel kell megbeszélni.

Amennyiben az ügy másodfokra megy, a perköltség nem lesz jogerős.

2020. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1 Hű nagyon köszönöm a választ! Megnyugodtam így valamennyire. :) Akkor ráér kifizetni miután meg lesz a diploma meg jó munkám, ha veszítenénk. (remélem nem fogunk)

Még egyszer nagyon köszönöm a választ!!!

2020. jan. 19. 00:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első rosszul mondja. A perköltséget jellemzően a másik fél felé kell egyösszegben megfizetni, 15 napon belül. Halasztás és részletfizetés a bíróságtól kérhető.


Kivétel, amikor illeték nem volt leróva (mert az annak előlegezésére köteles fél illeték- vagy költségfeljegyzési jogra volt jogosult), ilyenkor a perköltség illeték-részét a NAV felé, külön felhívásra kell megfizetni. Csupán erre a részre tőlük is lehet részletet kérni.


De a perköltség jellemzően a másik fél ügyvédi díja és egyéb készkiadásai (ha ő felperesként előre lerótta az illetéket, akkor ezt is neki kell visszaadni már, hiszen a NAV megkapta korábban), amiket ő megelőlegezett, és neki is kell megfizetni.

2020. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, most látom, hogy az első is kitért erre. Visszavonom akkor, hogy nincs igaza, és felpontoztam.
2020. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor lényeg a lényeg, hogy ha másodfokra megy az ügy akkor azt a 800-at ráérek összegyűjteni és kifizetni, csak a bíróságnak, ügyvédnek kell valamennyit fizetni ahogy láttam olyan 250-et (azt még kibírjuk valahogy), ha veszítünk...
2020. jan. 19. 12:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem jogerős, addig csak a saját ügyvéded fizeted.
2020. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Nagy teher került így le a vállamról... :)
2020. jan. 19. 12:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy kamu. Lehet, hogy nincs ügyvédjük.
2020. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15%
Akkor meg tárgytalan, mert bukjak a polgári pert.
2020. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért buknák csak amiatt, hogy nincs ügyvédjük? Én ugyan ügyvéd vagyok, nyilván az a véleményem nekem is, hogy jobban jár az illető, ha van jogi képviselője, de ettől még az sem igaz, hogy anélkül ne lehetne nyerni, ha tényleg igazuk van.

Rengeteg olyan példát láttam már, amikor jogi képviselő nélkül eljáró fél nyert meg pert részben vagy egészben. Az eljárásbeli jogairól és kötelezettségeiről kioktatást kap, ha odafigyel és foglalkozik az üggyel, akkor eleget tud ezeknek tenni.

2020. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!