Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy nap dolgozhatok diákkent...

Egy nap dolgozhatok diákkent 17 órát? (2 iskolaszövezet által, egyikkel 12 órát delelőttől, másikkal 5 órát delután)

Figyelt kérdés

A műszak úgy kezdődne, hogy 4-től 16-ig az egyik iskolaszövetkezet közvetítene, 16-tól 21-ig pedig a másik iskolaszövetkezet


A 2 iskolaszövetkezet nem tudja, hogy mindketten közvetítenek ugyanarra a helyre, hetente csak 1 ilyen alkalom lenne, a többi napon nem dolgoznek 17 órát, csak 8-at (azt sem mindennap)


Azert szeretnek 17 órát dolgozni azon a napon, mivel kiemelt pótlek jár;) Illetve mert nagy szüksegem van a penzre


2019. okt. 18. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Legálisan nem hiszem.
2019. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gugu Gabor ***** válasza:
76%

eszerint nem:

[link]

2019. okt. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kiskorú, csak diák munkaviszonyban
2019. okt. 18. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel nem egy munkáltatónál töltöd. A naou munkaidő felső határa a 12 óra, de ez helyen. (van kivétel, de az más téma).

Mivel 2 különböző munkáltatónál vagy, az a lényeg, hogy egyik helyen se lépd rúl a 12-t. Összesen túllépheted.

2019. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, napi munkaidő, illetve ne lépd túl akart lenni.
2019. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#3 köszi a választ! Igen, a napi munkaidő felső határa a munkáltatókat terhelő jogi felelősseg, ha 2 különböző munkáltató összesen 17 órát ad egy napra, az számomra is ,,legálisnak'' tűnik, az Mtv de a Ptk sem ter ki arra, hogy mi van akkor ha a munkavállaló 2 különböző munkáltató által dolgozik ugyanazon a napon (a fenti peldámban, ugyanazon a helyen is)
2019. okt. 18. 23:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

3- as vagyok. Nem Mt-re gondoltaltál?

Egyébként minden munkáltató a saját döntéseiért felel. Ha hozzám jón valaki dolgozni, betartom, amit be kell, de az már nem az én dolgom, hogy a munkavállalóm másik munkáltatója hogy osztja be a munkaidőt az emberkének, hogy nekem ahooz kelljen igazodnom.


Menj nyugodtan.

2019. okt. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!