Az én beleegyezésem nélkül, a velem egy lakcímen lakó személy bejelenthet egy harmadik személyt a lakcímünkre?
És ha egyikünk se tulajdonos, sem haszonélvező?
Feketén vásárolt ház, a papírszerinti tulajdonosról vagy 20 éve nem hallottunk, lehet nem is él már.
"És ha egyikünk se tulajdonos, sem haszonélvező?"
Akkor hogyan tudott bejelenteni valakit a lakótársad?
Kormányablakban lekérik a tulajdoni lapot, és a tulajdonosnak az aláírása kell a bejelentőlapra. Ja, alá is lehet hamisítani, de az közokirat hamisítás! A törvény komolyan bünteti.
#5 Olyan nincsen hogy feketén vásárolt ház.
Vagy legálisan vették meg vagy nem vették meg, csak azt hiszik róla - közben meg odaadták az árát valakinek cserébe a semmiért.
Teljesen irreleváns a kérdés. Két lehetőség van:
1. Ha a szóban forgó személy ott lakik, akkor kötelessége bejelentkezni (saját magának, mert a lakcímbejelentést minden cselekvőképes ember magának intézi). A tulajdonos(ok) hozzájárulása valóban kell, egyféle garanciaként a lakcímnyilvántartó felé, hogy nem random címekre jelentkezik be valaki. Viszont ha ezt a hozzájárulást a tulajdonos nem adja meg, akkor joggal való visszaélés követ el.
2. Ha a szóban forgó személy nem lakik ott, akkor a bejelentkezéssel bűncselekményt követ el. Ha ilyesmihez még a tulajdonos is asszisztál, akkor ő is felelősségre vonható.
Tehát igazából azt kellene leírnod, mi a konkrét problémád, mert alapvetően abból, hogy x bejelentkezik egy lakcímre y jóváhagyásával, neked semmi bajod nem lesz. Ellenben sokan azt képzelik, hogy a lakcímbejelentés korlátozásával valamit majd jól megúsznak, pedig ez nagyon nem igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!