Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A diszpécser vétett vagy...

A diszpécser vétett vagy ennek ez a rendje?

Figyelt kérdés

Nem tudom ezt pontosan hova kellene kiírni, úgyhogy most ide írom.


Megakadt a nyelőcsövemben az étel, nehezen de tudtam lélegezni, és mégnehezebben beszélni. Egy családtagom hívta a 104-et, ahol kb 5 percbe telt mire diszpécserhez kapcsolták, mert aki felvette, az még átkapcsolta.


Végül pedig az utolsó akivel beszélt a családtagom azt mondta hogy üljünk kocsiba és irány az ügyelet. Jeleztük hogy se kocsink nincs és az ügyelet 15km-re van. Érembeni válasz nem jött, itt már inkább jobban figyeltek engem mint a telefont. Illetve azt mondta még hogy igyak rá. Na most aki nem tudja, ez ilyen helyzetben egyenesen tilos, hisz ha a folyadék nem tudja lenyomni az ételt, az elzárja a légutat és eddig kaptunk levegőt, ezután nem.


Végül lement az étel, fogalmam sincs hogy hogy, mert egyik pillanatban még mozdulni sem akart, utána már nem volt ott. Eddig nem voltam vallásos, de lehet hogy most már kellene.


Anyám azóta azt hajtogatja hogy holnap feljelentést fog tenni, én próbálom lebeszélni róla, de ha tényleg megteszi, lenne értelme? Ilyen helyzetben ha még épp hogy kapunk levegőt, tényleg nem jár mentő?


2019. szept. 29. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem gondolod, hogy kicsit túlzásba vitted a dolgot. Holnap már akkor is a 104-et hívod, ha megcsíp egy szúnyog?
2019. szept. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Először is nem én hívtam. Én még lehet szenvedtem volna kicsit hátha azelőtt megoldódik mielőtt felhívnánk.


Másodszor szerintem veled ilyen még nem fordult elő, ezért veszed ennyire félvállról. (Persze majd írni fogod hogy de többször is, aha :D )

2019. szept. 29. 15:42
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

1-s ilyen válasz után már én csak kívánni tudnám hogy élj meg hasonlót.

Szánalmas dolog hogy az emberiség ilyen mélyre süllyed hogy ilyenekre ilyet írogatnak egyesek.

2019. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

#1-es, nem tudom merre laksz és nálatok ez hogy megy, de általában ha az embernek valamilyen problémája van, segítséget kér. A szúnyogok is terjeszthetnek betegségeket, ha megcsíp egy szúnyog és úgy látod hogy valami probléma van (nem múlik el, bedagad, bármi) akkor igenis el kell menni orvoshoz, vagy ha nagyon távol van, akkor fel kell hívni valakit.

Ezek a szolgáltatások azért vannak, hogy igénybevegyék őket.


Egyébként ez az egész segélykérős dolog nagyon rosszul van megoldva. Kezdjük ott, hogy aki felveszi a telefont, annak az a dolga, hogy felvegye az adataidat és értesítse a hozzád legközelebb elérhető kórházat vagy tűzoltóságot stb. Az egyetemen volt év elején előadásunk ahol egy tűzoltóparancsnok beszélt, ő azt mondta hogy akár közmunkások is felvehetik a telefont.


Szóval akivel beszélsz, az valószínű nem ért hozzá. Alapból egy központot hívsz fel, és ahogy írtad is, onnan átkapcsolnak oda, ahova szerintük át kell. (Ebből is volt már probléma, hogy rosszhelyre kapcsoltak).

A feljelentéssel nem érsz el sokat szerintem, alapból rossz a rendszer, de mivel a rendszernek megfelelően járnak el, nem tudsz mit csinálni.

2019. szept. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom honnan vetted azt, hogy itatni nem szabad. De szabad, mert a folyadék hatására lemehet az étel. A légcső és a nyelőcső két külön dolog :)

A nyelőcsőbe ritkán szorul be tartósan bármi is. Valószínűleg felmérte a helyzetet a dicspécser és nem volt életveszély, hogy mentőt küldjön. És mint írod is, fölösleges lett volna. Ha olyan súlyos lett volna a helyzet, elkezdtél volna kékülni mondjuk, de nem a légcsövedben állt meg. Szerintem nyelőcsőgörcs lehetett egyébként.

Feljelentést tenni fölösleges, mert nem lett semmi bajod.

2019. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%

A diszpécser vétett, azonban ez törvényszerű. A dolog kicsit bonyolultabb.

A politikai rendszer olyan, hogy többek között az egészségügy is szánalmasan roskadozó. Gyakran például elmarad életmentő műtét és a beteg meghal. Statisztikák szerint évente körülbelül 25-30 ezer ember hal meg, akinek nem kéne. A szakma mélyen alulfinanszírozott, társadalmi megbecsülése is nulla. Ezért aki képes volt, elment, a maradék nem bírja. Ha valaki tartósan rossz körülmények között, a kívánatosnál többet dolgozik, eközben se pénze se tisztelete, akkor ezt megszokja, alkalmazkodik (a saját túlélése érdekében) mindenekelőtt azzal törődik, ne lehessen belekötni a munkájába. Ettől mérhetetlenül megnő az adminisztráció és ez rendszerré válik.


Tehát a diszpécser vétett és ezért normál körülmények között meg is büntetnék. Itt azonban semmiféle normál körülmény nincs, a pocsék munka, túlbürokratizáltság rendszer lett. Itt a diszpécsernek nincs módja a rendszeren változtatni. Például tudja, hogy perceken belül megfulladhatsz, azonban nincs kit küldenie, se ember se autó. Azonban ha ezt neked megmondja, kirúgják. Tehát ködösít legjobb meggyőződése ellenére. Gondold végig, a saját munkaterületeden minden normális-e.

Az emberek képtelenek felfogni, hogy ezen a helyzeten csak összefogva (például te és a diszpécser) és radikálisan lehet változtatni. Azért képtelen, mert orrba szájba kapja a gyűlölet propagandáját. Hogy bízzanak hát egymásban, márpedig az összefogásnak ez feltétele.

2019. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

Na ez a magyar egészségügy. Felőlük nyugodtan megdögölhetsz.

Ugyanez igaz, ha a nyílt utcán kapsz rohamot - le se szarnak, ott fogsz megdögleni a csikkek és a köpetek között a járdán:


[link]


És erre fizess ki havi 8000 forintot.

Köszönjük szavazók, remélem finom volt a két kiló krumpli, a tíz ujjatokat is megnyalogattátok utána.

2019. szept. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok, azért köszi hogy legalább nem olyanok voltak mint az 1-es.


/Nekem amúgy elsősegélyen tanították hogy nem szabad itatni ebben az esetben, kizárólag az a fogás kell aminek nem jut eszembe a neve. Itatni esetleg félrement kaja esetén szabad ha valaki nagyon köhög, de ha konkrétan a nyelőcsőbe megakad teljesen akkor nem. Lehet amúgy tényleg nyelőcsőgörcs is volt, legalábbis így utánanézve neten akár közrejátszhatott az is/

2019. szept. 29. 17:07
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen esetbe nem telefonálgatni kell, hanem alaposan hátbavágni a parasztot. De hát aki hülye haljon meg.
2019. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rá kell szólni erélyesen, hogy igenis segítség kell ne szórakozzanak.
2019. szept. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!