Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan szüntethetném meg...

Hogyan szüntethetném meg velem együttélő rokonom haszonélvezeti jogát?

Figyelt kérdés
Tulajdonos vagyok de elvárja hogy el is tartsam, kötelező elviselnem? Rá is vonatkoznak a "rezsi-költségek"?
2010. júl. 15. 11:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
kifizetheted (megválthatod a haszonélvezeti jogát), de attól, hogy ő a haszonélvező, még eltartani nem vagy köteles...
2010. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy köteles eltartani és a rezsi megosztás is reális.A haszonélvezetet nem tudod megszüntetni arról csak lemondani lehet.
2010. júl. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az a gondom hogy állandóan le van égve, nincs egy fillérje sem, így nem hogy nem fizet semmit de sokszor tőlem vagy a férjemtől kér, mi pedig babát várunk, férjem szerint egyetlen megoldás ha elköltözünk de nem szeretnék mert jó hely lenne a babának is, de bajos rokon nélkül. Nem akarok kiszúrni vele, egyszerűen különválni tőle. Nagyon elkeserít, képtelen megállni a saját lábán, ha magára hagyjuk, attól tartok a híd alá kerül saját magától. Köszönöm mégegyszer és ha van valakinek hasonló területen tapasztalata, kérem, írjatok!
2010. júl. 15. 12:17
 4/14 anonim ***** válasza:
menj el ügyvédhez, de amúgy a férjednek igaza van...milyen rokon amúgy?
2010. júl. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Te sehogy. Max ő mondhat le róla.
2010. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérheted a közös tulajdon megszüntetését is. Őt arra fogják kötelezni hogy kifizessen, vagy ha nem tud, akkor elárverezik töredék értéken a házat, így rosszul jár mindenki. Elég nagy csapda ez a közös tulajdon dolog, én is benne vagyok egy ilyenben, én nem jutok hozzá a részemhez, benne ülnek, perelni nincs szívem, pedig nagyon kéne az ára... :(
2010. júl. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ha haszonélvező, az nem jelenti azt, hogy tulajdonjoga is van...
2010. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az apukám a bizonyos rokon, iszonyú felelőtlen és mióta anyukámat elveszítettük, még rosszabb lett a helyzet, örököltem a házat, így teljes tulajdonosa vagyok úgy, hogy ő 3/4-ed részben haszonélvező.
2010. júl. 15. 12:56
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom a haszonélvezet még erősebb mint a tulajdonjog....
2010. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
apukád? csúnyán fog hangzani, de beszéljetek vele és szedjétek el a fizetését/nyugdíját és osszátok be neki
2010. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!