Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » USA-ból lehet fegyvert behozni...

USA-ból lehet fegyvert behozni Magyarországra?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömék kint élnek Texasban már egy ideje. Rendes állampolgárságuk is van és fegyver tartási engedélyük is.


Még anno mielőtt kiköltöztek itthon is volt fegyvertartási engedélyük. Sportlövészként szerezték. Még nem kérdeztem meg őket erről a témáról de majd lehet megfogom csak gondoltam előbb megkérdezem itt, hogy van erről értelme egyáltalán megkérdezni őket?


Elgondolkoztam hogy én is elkezdeném a sportlövészetet. És én is szeretnék majd idővel fegyvertartásit csináltatni.


És szeretnék egy Remington 7615öst tartani.


Csak Magyarországon nem igazán találtam eddig boltot ahol lehetne kapni, meg még engedélyem sincs szval egyenlőre teljesen halott ügy az egész csak elgondolkoztam, hogy meg lehet-e ezt vajon oldani úgy hogy az ismerősömék megveszik és elküldik nekem. Csak a gond az hogy hogy és mi ennek az egésznek a menete?


Ugye mivel Unión kívüli országról van szó és a világ másik végén van teljesen más fegyver törvényekkel ezért nem tudom hogy egyáltalán az unió területén lehet-e ilyet?


És ha igen mennyibe kerülne ez az egész és mi lenne a menete?


Vagy van olyan uniós ország ahol be tudnék szeretni ilyen fegyvert, és egyszerűbb lenne avval megoldani?


2019. máj. 28. 14:07
 1/6 árokpart ***** válasza:
Ha végigcsinálod a megfelelő vizsgákat, orvosi vizsgálatokon is megfelelsz és megszerzed a sportlövői engedélyt, akkor tarthatsz otthon fegyvert. Nem kell az USA-ig menni érte akkor itthon is Magyarországon fegyverüzletben vásárolhatsz lőfegyvert. Ha olyan típust szeretnél ami éppen nincsen Magyarországon akkor a fegyver szaküzlet megrendeli neked. Sportlövőként tehát sportlövészet céljából történő tartási engedéllyel nem biztos, hogy a fent említett típust tarthatsz otthon, viszont egy szép 22-es Long Rifle lőszert tüzelő (kispuskalőszer is ilyen) forgótáras magnumot vagy egy szép forgótáras Arminius pisztolyt minden további nélkül. Kezdésnek szerintem ezek is bőven megfelelnek. Igaz, hogy olyan téren nem adnak akkora élvezetet mint a nagyobbak mikor elsülnek, mert a 22-esnek kicsi hangja van, nincsen akkora hangja elsüléskor mint a központi gyújtású nagyobb kaliberű lőfegyvereknek, viszont a lövés élvezetes vele és jól meg tudsz velük tanulni célba lőni.
2019. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 árokpart ***** válasza:
Igen és mennyibe kerül? Az engedély megszerzése egy 100 ezrest egészen biztosan kóstál. Az általam fent említett típusú pisztolyok nem drágák egy prágai fegyverüzlet honlapján már 1200 cseh koronáért is láttam ez olyan durván 18-20 ezer ft. A 22-es lőszerek sem annyira drágák.
2019. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anélkül, hogy értenék hozzá: én inkább vadászengedélyben gondolkodnék.
2019. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Miért?


Úgy tudom sportlövészetnél többfélét tarthatsz? Típus, és minősítés függő az egész.


Pl.: 3GUN minősítésben aki indul versenyre és meglovi a kötelezőt az úgy tudom sokféle fegyvert tarthat. Meg van a Western típusú lövészet is bár nekem az nagyon nem jön be.


Ismerni kéne hogy a különböző minősítések mely adott fegyverekre adnak engedélyt.


A vadászati ilyen szempontból sokkal korlátozottabb sztem.

2019. máj. 28. 14:51
 5/6 kovpet ***** válasza:
Lehet behozni fegyvert, de nem neked, hanem a kereskedőnek.
2019. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egyedileg drága és rohadt körülményes!

De kereskedő, pl.: Budapesten a Frommer fegyverbolt simán behozza.


Ja, és a sport engedély, mire megveheted 1M, vadászra 400. És a vadász kevésbé kötött.

2019. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!