Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenre adnak viselési engedélyt?

Ilyenre adnak viselési engedélyt?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=T5u2On-ZLH4


Érdekelne, hogy az ilyen gumilövedékes pisztolyokra adnak-e viselésit? Ugyanis ez nem szerelt lőszeres.


Magyarországon ilyeneket hol lehet kapni ha lehet?


2019. máj. 23. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Kulva jó. Ilyet még nem is láttam. Kiváncsi lennék mit kezd vele az a sok üldözési mániás fa...szfej a minisztériumban akinek a szerelt lőszeres gumilövedék az éleslőszerrel esik egy kategóriába.
2019. máj. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gyalázatosak a jelenlegi fegyver törvényeink sajnos ez így van.


És a jelenlegi termékek a magyar fegyverpiacon sem a legjobbak. Mármint az átlagemberek számára könnyen elérhető fegyverek, amikre lehet viselésit kérni vagy a szabadon tarthatóak.


3 éve követem heti/napi rendszerességgel a fegyvervideorex-et, a kaliber magazint és egyéb hasonló fegyverekkel foglalkozó oldalakat.


És egyszer nem találtam olyan fegyvert amire azt mondanám hogy naa ez most ....-án lett összerakva, ez tényleg megéri mert hatékony.


A hatékonysággal voltak nekem mindig a legnagyobb gondjaim. 2 fegyver tetszett a Keserű Home Defender, és a Keserű Rubber Meteorite. Ezek valóban hatékonynak bizonyultak számomra. De ezek csak otthon védelemre használhatók.


Viselhető fegyverek közül egyik sem volt meggyőző, a Keserű Revenge 14-M keltette fel az érdeklődésemet jelentősebben de annak az 5ös tárkapacitása és a rossz markolat miatt szintén kiesett a hatékonyak listájából. Ezért határoztam el hogy körülnézek a külföldi piacokon is. És a német törvények részben hasonlóak.


És találtam is párat amiket hatékonyabbnak tartok egy valós szituációban mint az itthoniakat.


És ez felkeltette eléggé az érdeklődésemet mert, ugyanis a magyar viszonylatokhoz képest ez nem szerelt lőszeres, de mégis gumis amit gáz patronnal lőnek ki.


Csak nem tudom hogy az itthoni törvények szerint ez hová tartozik? Vagy minek minősül?

2019. máj. 23. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:

A magyar fegyvertörvény egy agyrém. Számomra az a legviccesebb hogy mondjuk egy katonatiszt aki szolgálat közben mindenféle fegyverrel lövöldözhet, és van gyakorlata a fegyverhasználatban, otthon nem tarthat alanyi jogon egy 22-es puskát sem.

Az engedély nélkül tartható fegyverek semmire sem jók annyira le vannak korlátozva. Ott ahol még egy flóbert pisztolytól is megrémül a mindenkori politikai elit komolyan meg kellene fontolni, hogy mitől és miért félnek.

Szóval én úgy vagyok vele, hogy egy franciakulcsban jobban bizok és egyenlőre még nem kell hozzá viselési engedély.

2019. máj. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És akkor sztetek lehet kapni a fegyverre viselésit?
2019. máj. 23. 22:21
 5/9 árokpart ***** válasza:
2-es.Szerintem az a helyzet, hogy a kormány még talán hajlana is az enyhébb szabályozás irányába, de most még nem nagyon teheti, mert hatalmas labdát adna az ellenzéknek vele. Ha a vasárnapi és az önkormányzati választásokat megnyerik, nem biztos, hogy ez ügyben nem fognak pozitívabb irány felé elmozdulni. Furcsán hangzik, de szerintem az összes párt közül, talán még a Fidesz nem fegyverellenes a többihez képest, legalábbis kommunikációjukban, hadsereggel kapcsolatos megnyilatkozásuk terén és még annak idején Semjén úr is pedzegette a hagyományőrzés céljából történő polgári fegyvertartás ötletét.
2019. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én szerintem rendben vannak igy a fegyver törvények.

Nem hiszem hogy jó lenne ha mint amcsiba minden hülye fegyverrel rohangálna.

Látom otthon vagytok a témába és nem tőletek félteném a fegyvert hanem az ő a törvény és s a jani típusú emberektől akik ugyan igy mehetnének stukkerel bárhova és villognának vele suliba meg az utcán

2019. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az amerikai és a magyar szabályozás között azért van értelmes középút de minden ellenző az amcsikat hozza fel példának mert ismeri más országok gyakorlatát.

Felül kellene vizsgálni a 7.5 joule korlátozást légfegyvereknél, a szerelt lőszeres gumilövedék tiltását, a flóbertek szabályozását,esetleges könnyitést a 22-es kaliberig.

Én sem arról beszélek, hogy m4-el vagy magnummal rohangáljanak az emberek az utcáb.

2019. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves kommentelő bizalmát. ;)


Úgy gondolom hogy az Amerikai törvények pl.: Nevada állam törvényei, ahol a legliberálosabbak a fegyver törvények, az tényleg nagyon nagyon túlzás.


De ahol a legjobbak a törvények az sztem Svájc. És az ő mintájúkra nálunk is igazán el lehetne kezdeni a fegyver népszerűsítést, oktatásokat stb.


Ugyanis ott is elég liberálisak a törvények, de még sincsen az mint Amerikában. Miért?

Azért mert egész kiskorutól kezdve hozzá vannak szoktatva a fegyverekhez. Asszem iskolai oktatási kereteken belül is van sportlövészet.


És úgy tudom hogy kötelező egy ideig katonai szolgálatot tenni az állampolgároknak. Ahol igazi kiképzést kapnak, valós és hasznos felvilágosítást az embereknek a fegyverekről.


És aki teljesítette az X ideig tartó szolgálati időt, az eldöntheti hogy benyújtja-e a fegyver tartási kérelmét vagy nem.

Ennyi. Összevetve úgy gondolom hogy az USA-ban azért szarok a törvények mert nem kapnak elegendő felvilágosítást és oktatást az emberek, és ezért olyan a helyzet ott amilyen.


Míg Svájcban kapnak megfelelő felvilágosítást, tudást a fegyverekről és ezért nincsenek ott fegyveres mészárlások stb.


Sztem is talán a fidesz még akik talán enyhíthetnek a törvényeken. És nagyon remélem hogy mielőbb ez bekövetkezik ez és hogy Svájcról veszünk példát.

2019. máj. 24. 10:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen NEM. Viselésit ma egy halandó ebben az országban csak gáz-riasztóra kaphat.

A gáz-riasztó besorolást pedig nem a rendőrség szívja ki a kisújjából, hanem a PKLV.

Tehát: ha a fegyvered nem gáz riasztó minősítésű nem kapsz viselésit. Ennyire egyszerű.

A linkelt videó pedig sima CO airsoft talán? Eleve kizárt.

2019. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!