Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Iratismertetésnél így is...

Iratismertetésnél így is lehet, hogy elhozom?

Figyelt kérdés

Gyanusítottként, ha az eljárást befejezik szeretném az iratokat megismerni, ezt le is írták a jegyzőkönyve.


A bűncselekmény üzletszerűen elkövetett csalás, melyet nem ismertem, be nyilatkoztam, hogy nem követtem el, jogom van hozzá. Siófokon történt én viszont Nagykőrösön lakom. Tehát az ottani kapitányság foglalkozik az üggyel, december óta folyik az eljárás, viszont a közeljövőben még nem várható az eljárás befejezése, azt mondták telefonban, hogy kb. ősszel,várható még a befejezése. Nem tudom miért húzzák ilyen sokáig.


Védőm mondta, hogy ne is ismerjek el semmit, jogom van hozzá, tehetek vallomást de ne beismerőt hanem védekezéseimre szedjem össze szavaimat és a végén feltétlenűl iratismertetés legyen.


Úgy nyilatkoztam, hogy meg szeretném ismerni az iratokat az ügy végén és elutazom Siófokra.


Viszont várható, hogy rengeteg irat lesz és nem tudom elolvasgatni ott, inkább elhoznám.


Kérdésem: Ilyen formában is meg lehet ismerni, hogy ideadják és elhozom, aztán ráérek itthon olvasgatni?



2019. máj. 22. 19:45
 1/1 anonim ***** válasza:
A törvény szerint másolat kérhető az ügyiratokról, ez azonban illetékköteles.
2019. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!